Report ze zápasu OLO vs. CEB (3:4)

3:4p

(1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)

Banes Motor České Budějovice

Hned v úvodu střetnutí zamířil na trestnou lavici Jan Švrček. Motor svou první přesilovku poměrně brzy využil. Ránu obránce Šenkeříka dorazil při závaru na brankovišti zkušený Lukáš Pech. Následně se Mora usadila v útočném pásmu, dostala se do několika zakončení, jenže brzké srovnání na řadu nepřišlo. Svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka se mohli radovat o chvíli později, kdy hosté museli po vyloučení Šticha do čtyř. Rána Jana Káni se odrazila na pravý kruh, odkud dorážel do prázdné klece nikým nehlídaný Jakub Navrátil.

V 11. minutě se do úniku dostal Pech, který si ale na pozorného Jana Lukáše nepřišel. Po přihrávce zpoza brány pracoval před svatyní Jihočechů Kolouch, jenž brankáře Strmeně nepřekonal. Zhruba pět minut před koncem úvodního dějství se kohouti dostali k další početní převaze, tentokráte za katr zamířil Bindulis. Hokejisté v černých dresech si vytvořili tlak, jenže Strmeň úspěšně odolával. Ani Motor svou druhou přesilovku, kterou hrál hned následně, nevyužil, tudíž do kabin se šlo za stavu 1:1.

Zkraje druhé části domácí hráli další početní výhodu. Nebezpečnými střelami od modré čáry se připomněli Ondrušek i Káňa, puk nakonec dotlačil do sítě až na úplném konci přesilovky Jan Knotek. Složitou situaci musel řešit Jan Lukáš ve 27. minutě. Chvíli poté, co zalehl kotouč na brankovišti, vznikla strkanice, kterou ale rozhodčí poměrně rychle roztrhli. O pár desítek sekund později se do přečíslení dvou proti jednomu dostali Olesz a Navrátil, ovšem druhý jmenovaný nastřelil Strmeňovo rameno. V oslabení mohl zvýšit po chybě Strmeně Kolouch, jenže forvard s číslem 81 na zádech netrefil přesně.

Další přečíslení už Hanákům vyšlo. Od brusle Jiřího Ondruška se černá guma odrazila do vzduchu, přičemž touš do sítě sklepl pohotový Rostislav Olesz. Českobudějovičtí se mohli dostat zpět do hry při vyloučení Buriana, avšak celek z Hané těžší chvíle přečkal bez úhony. Obrovskou šanci si Motor vytvořil tři minuty před závěrem druhé periody. Tomáš Chlubna u zadní tyče vybídl Daniela Voženílka, proti kterému se Lukáš fantasticky přemístil. Hosté se ale přece jen dočkali snížení. Tvrdá střela Martina Bučka propadla až do sítě.

K první vážnější střele se ve třetí třetině dostal Lukáš Pech, který v plné rychlosti o pár centimetrů přestřelil. Po čtyřech odehraných minutách přišel trest. Martin Beránek se uvolnil v prostoru mezi kruhy a zápěstím přesně zacílil. Zpět do vedení se chtěli Hanáci dostat v přesilovce, jenže gól v ní tentokráte nevstřelili. Chvíli po ubránění oslabení Motor ujel do šance, Karabáčka však vychytala Lukášova vyrážečka.

České Budějovice následně tahaly za delší konec provazu, ale do vyloženějších gólových šancí se nedostávaly. Další minuty probíhaly ve znamení opatrné hry z obou stran. Za stavu 3:3 se tedy šlo do prodloužení. V nastavené hrací době se poprvé připomněli domácí, kteří si před českobudějovickým brankářem vynutili tlak. V 63. minutě ujeli kohouti do přečíslení. Tvrdě vypálil Tomáš Dujsík, ale od vyrážečky Strmeně se kotouč odrazil do rohu kluziště. Následně zahrozili Nahodil s Oleszem, avšak hosté se znovu ubránili. Motor nakonec rozhodl z ojedinělé příležitosti, dvanáct sekund před koncem prodloužení se trefil Jan Štencel. Jihočeši si z Hané odvezli výhru 4:3 po prodloužení.

Zdeněk Moták (HC Olomouc): „Klukům musím poděkovat za bojovnost a nasazení. V naší nelehké situaci jsme hráli poměrně slušný hokej, při kterém jsme otočili na 3:1. Bohužel jsme tam udělali pár individuálních chyb, kdy jsme špatně přebrali hráče. Vážíme si každého bodu, ale je škoda, že jsme to neuhráli na tři nebo dva. I bod je ale dobrý. Je třeba se odrazit do dalších zápasů.“