Report ze zápasu VIT vs. OLO (3:1)

HC Vítkovice Ridera

(0:0, 2:1, 1:0)

První zajímavou šanci v utkání si připsal Jan Knotek, jenž si od levého hrazení najel až před vítkovickou klec, zakončil bekhendem, avšak jen o kousek minul odkrytý prostor u bližší tyčky. Následně překvapil domácí hráče Lukáš Klimek, který se při otočce na modré protáhl kolem obou obránců a vydal se úplně sám na Aleše Stezku, ke střele se ale nedostal. Na druhé straně se ve slibné příležitosti ocitl Petr Fridrich, proti jeho střele pod horní tyč vytáhl Branislav Konrád pohotový zákrok levým ramenem.

Nejblíže k otevření skóre byl v úvodní dvacetiminutovce Richard Jarůšek. Nová posila Ridery z prostoru mezikruží trefila pouze pravou tyč olomoucké svatyně. Hned nato pálil z pravé strany Dominik Lakatoš, ani jeho pokus se s úspěchem nesetkal. Chvíli před odchodem do šaten se mezi dvěma napadajícími soupeři protáhl Jan Káňa, proti zakončení tahouna Mory předvedl gólman domácích další skvělý zásah.

V čase 23:54 našel Peter Mueller na středu volného Petera Kriegera, vítkovický forvard vypálil přesně pod víko, čímž nedal Konrádovi sebemenší šanci. Zanedlouho dostali domácí k dispozici pětiminutovou přesilovku, brzy však síly na ledě vyrovnal Kalus za sekání. Jan Bambula vyslal na Stezku nebezpečný projektil od modré, reprezentační gólman schoval pokus olomouckého šikuly mezi betony, nicméně jistý si při zákroku nebyl.

Psala se 34. minuta, když před brankářem Stezkou vznikl velký závar. Jan Káňa zůstal ležet na ledě, stejně tak brankář domácích. První střela se ještě neujala, poté ale Jan Bambula posunul kotouč na Lukáše Mareše, jehož nahození od modré zaplulo až za brankovou čáru. Radost Hanákům ovšem nevydržela dlouho. Za malou chvíli se do puku na modré opřel Peter Mueller, brankář Mory přes skvěle zacloněný výhled Markem Kalusem proti jeho střele už nestačil zareagovat.

Do závěrečné periody vstoupila lépe Olomouc. Hosté si v průběhu dvou přesilových her vytvořili silný tlak, během něhož dvakrát pálil Pavel Musil, avšak oba jeho nebezpečné pokusy dokázal Stezka vykrýt. Po několika šancích hráčů v červených dresech ale přišla další rána. Lukáš Krenželok nabil Petru Fridrichovi u levého mantinelu, jenž tvrdým projektilem z první prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Obrovskou šanci na snížení měli Hanáci v polovině třetího dějství, při zmatku ve vítkovickém brankovišti ale gólman domácích zůstal klidný a s přehledem zneškodnil několik dobrých dorážek ze strany Mory. V závěru zápasu dostali svěřenci Jana Tomajka k dispozici dvojnásobnou početní převahu, kterou ještě umocnili odvoláním brankáře, to však na snížení nestačilo.

OHLASY

Miloš Holaň (HC Vítkovice Ridera): Pro nás to je strašně důležité vítězství. Chtěli jsme odčinit ty domácí prohry a dostat fanoušky na svou stranu, což se nám tím výsledkem, výhrou a třemi body snad povedlo. První třetina byla opatrná, ale já se nedivím. Po pauze je to taková neznámá, jak mužstva do toho nastoupí. Pro naši psychiku je určitě dobré, že jsme do toho takhle vstoupili a že jsme vyhráli, ale co mě znovu mrzí, je naše disciplína, která je hodně špatná. V závěru jsme klidně mohli přijít o výsledek, jedna technická chyba, jeden nesmyslný faul, který by nás mohl poslat úplně někam jinam. To by se nám v play-off mohlo strašně vymstít, je potřeba se nad tím zamyslet. Jsem ale rád, že to kluci zvládli za tři body a za to jim děkuji.