Report ze zápasu KLA vs. OLO (5:2)

Rytíři Kladno

5:2

(3:1, 2:0, 0:1)

Na začátku utkání se blýskla nová olomoucká posila Karel Plášek skvělou přihrávkou na volného Jakuba Navrátila, forvard s číslem 88 nastřelil jen boční síť. Na druhé straně zahrozil Miroslav Indrák, jeho pas na střelu do zcela odkryté klece zablokoval na poslední chvíli Lukáš Mareš. V čase 4:08 zavezl Miroslav Indrák kotouč za modrou čáru a ihned jej poslal na Jakuba Klepiše, který ránou z první otevřel skóre zápasu. Blízko vyrovnání byl Jan Knotek, jeho pokus od modré ale šel mimo. Na konci osmé minuty už Kladno vedlo o dvě branky. Adam Brodecki našel zpoza Sedláčkovy klece Jakuba Klepiše, jenž olomouckému gólmanovi prostrčil puk mezi betony. Hned nato mohl zvýšit náskok domácích Ondřej Bláha s Matyášem Filipem, svou šanci v přečíslení dva na jednoho toto duo neproměnilo.

Po kombinaci v útočném pásmu vyslal Jan Bambula tvrdý projektil od modré, Landon Bow byl však připraven. Vzápětí využil Rostislav Olesz špatné rozehrávky Rytířů, avšak ani jeho pokus ze slotu se s úspěchem nesetkal. Psal se čas 12:22, Jan Knotek ještě udržel útočné pásmo a přihrál na připraveného Rostislava Olesze na levém kruhu, který střelou k protější tyči překonal kladenského gólmana. Olomoucká radost ze snížení bohužel netrvala dlouho. Už za 29 vteřin se ve středním pásmu rozjel Adam Kubík, protáhl se kolem beků Mory a přesně zakončil pod horní tyčku klece hostů.

Prostřední část hry otevřel nebezpečnou příležitostí Martin Procházka, poskakující kotouč v předbrankovém prostoru Olomouce ale za záda Jakuba Sedláčka nedoklepl. Z protiútoku byl ve skvělé palebné pozici Jan Bambula, střela mu však nesedla, a tak Bow nemusel zasahovat. Další nebezpečná střela Kohoutů přišla z hokejky kapitána Jiřího Ondruška, jeho pumelice skončila v náručí kladenského strážce svatyně. Po několika šancích Mory přišel pro hráče v červenobílých dresech další tvrdý direkt. Adam Kubík se nádherně prokličkoval z vlastního pásma až za olomouckou branku, kterou si objel a následně zakončil k bližší tyči. Jakub Sedláček proti jeho střele už nestačil vytasit levý beton. Čtvrtá inkasovaná branka byla na strážce olomoucké svatyně příliš, a tak mezi tři tyče zamířil Jan Lukáš.

Třetí nejúspěšnější gólman Tipsport extraligy se po nástupu na led rozhodně nenudil. Kladno svého soupeře zamklo v pásmu, Hanáci se prakticky nemohli dostat ke kotouči. Zajímavou střelu vyslal Jakub Klepiš, Jan Lukáš se proti jeho pokusu stačil včas přesunout. Až v druhé polovině hry přišlo první vyloučení, Olomouc ho zvládla skvěle. Už ve hře v pěti hráčích se k nebezpečnému pokusu dostal Jan Knotek, Bow byl však opět připravený. Hanáci si v plném počtu dlouho nezahráli. Po kombinaci v útočné třetině se kotouče zmocnil Adam Brodecki, jenž z pravého úhlu napálil puk do téměř odkryté sítě. Vzápětí se nedovoleným zákrokem provinili také Rytíři, byli to však oni, kdo ohrožoval soupeřovu klec. Nejprve obráncům Olomouce ujel Ladislav Zikmund, poté Antonín Melka, Jan Lukáš si jejich brejky ale pohlídal.

Na začátku třetího dějství mohl Adam Kubík zkompletovat svůj hattrick. Kladenský útočník nabral za bránou kotouč na čepel hole, jeho zakončení do levého rohu olomoucké klece však Jan Lukáš zblokoval. Na druhé straně zahrozil Jan Káňa, proti jeho střele předvedl Landon Bow úžasný zákrok. Vzápětí další kladenský hráč sahal už po své třetí brance, Jakub Klepiš přečíslení dva na jednoho nevyřešil úplně nejlépe, skóre se tak neměnilo. V 50. minutě si Lukáš Nahodil obešel domácího obránce, najel si až před Bowa, kterého překonal přesnou střelou pod lapačku.

Ani inkasovaný gól výborně napadající Rytíře nezlomil, naopak se do zajímavé příležitosti dostal Bláha, nebyl však přesný. Adam Kubík měl další příležitost zkompletovat hattrick, avšak jeho pokus z bezprostřední blízkosti Lukáš vyrazil. V posledních minutách ještě Olomouc svého soupeře zamkla v pásmu, Kladenští si svůj náskok už pohlídali. Hanáci z ledu posledního týmu Extraligy odjíždí bez bodu.

Otakar Vejvoda (Rytíři Kladno): „Jsem rád, že jsme navázali na výkon z Plzně, kde jsme v první třetině byli jasně lepší, ale pak se hra rozkouskovala přesilovkami a oslabeními. Navázali jsme na to a 52 minut jsme byli lepší. Možná posledních osm minut po gólu se Olomouc dostala do hry. Jsem velice spokojený s 52 minutami, kdy kluci hráli výborně.“