Report ze zápasu OLO vs. TRI (6:3)

6:3

(2:2, 2:0, 2:1)

HC Oceláři Třinec

Hanáci favorita zaskočili v 6. minutě, když Jakuba Štěpánka v bráně Třince prostřelil centr prvního útoku Jan Knotek, kterého přihrávkou přes celé kluziště našel Bambula. Druhou trefu do brány Ocelářů přidal v čase 10:39 Vojtěch Tomeček. Podíl na druhém gólu Olomouce měl útočník Martin Růžička, jenž nevyhodil kotouč z obranné třetiny a černá pryž se tak dostala na hokejku autora prvního gólu, Knotka. Ten kotouč posunul na Tomečka a Hanáci rázem vedli o dva góly.

Oceláři se však z obou gólů dokázali rychle vzpamatovat, v 16. minutě se proti svému bývalému týmu prosadil obránce Jan Jaroměřský, jehož dělovka od modré čáry prostřelila vše, co jí stálo v cestě. O necelé dvě minuty později se Třinec radoval z vyrovnání, v oslabení se trefil nejlepší střelec extraligy Matěj Stránský.

Ve druhé třetině přišla nejprve obrovská šance hostů - Martin Růžička se snažil protlačit kotouč kolem tyče Konrádovy brány, slovenský gólman nicméně zasáhl konečky prstů a udržel vyrovnaný stav. Poté už úřadovali domácí. Gól na 3:2 přišel v přesilové hře Hanáků. Střelu Lukáše Kucsery ještě Štěpánek vyrazil, naneštěstí pro něj ale přímo na hokejku Jana Knotka, který tak vstřelil svůj druhý gól v zápase. O chvíli později měl třetí gól domácích na hokejce Kucsera, ani tentokrát však na Štěpánka nevyzrál.

Olomouc však tento neúspěch dlouho nemusel mrzet, hned vzápětí se z modré čáry prosadil Jiří Ondrušek. Po čtvrtém gólu se Třinec rozhodl odvolat Jakuba Štěpánka a na jeho místo mezi tři tyče přijel Ondřej Kacetl. Třinec měl krátce po tomto střídání k dispozici přesilovou hru, ale nedokázal v ní udeřit. Naopak na druhé straně prověřil Ondřeje Kacetla Lukáš Nahodil, který se dostal do samostatného úniku, třinecký brankář ale jeho pokus zneškodnil lapačkou. V závěru třetiny pak Káňa v přesilovce nastřelil tyč.

Hanácký gólostroj se nezastavil ani ve třetí periodě. Ze samostatného úniku přidal pátý korálek na olomoucký provázek Lukáš Kucsera. Podobný kousek se o chvíli později povedl Petru Kolouchovi, který už měl brankáře Kacetla položeného na zemi, zakončení mu však znepříjemnil přijíždějící třinecký hráč, a tak zůstal stav neměnný.

Necelých 10 minut před koncem základní hrací doby ještě Třinec vstřelil kontaktní gól, a to s signalizované výhodě. Druhou trefu v zápase přidal Matěj Stránský. Blízko snížení na rozdíl jediného gólu byl Martin Růžička, jenže jeho střela z levého kruhu šla o kousek vedle. Hosté v 58. minutě odvolali brankáře a zkusili své štěstí s šesti bruslaři v poli. Tento risk jim ale nevyšel, naopak šestý gól Hanáků vsítil Petr Kolouch.