Report ze zápasu KOM vs. OLO (2:4)

2:4

(0:3, 2:0, 0:1)

Brňané zatím v Generali Česká Cupu ani jednou neskórovali a zpočátku zápasu na tom byli střelecky lépe. Ve velké šanci se ocitl Šoustal, ten však netrefil odkrytou bránu. O chvíli později z dobré střelecké pozice pálil talentovaný mladík Kusko, ale ani jeho střela nenašla svůj cíl. Hosté se do první vážnější šance dostali až v 6. minutě a hned se radovali z gólového úspěchu. Lukáš Nahodil tečoval před bránou Klimkovu přihrávku mimo dosah domácího brankáře.

Hanáci byli nadále aktivní, Bambula po vhazování ve vlastní třetině dosprintoval až na druhou stranu kluziště, tam jej ale zastavil Pyrchota. V 10. minutě se skóre měnilo znovu, opět na straně Hanáků, kteří tak Kometě předvedli parádní lekci produktivity. Jan Bambula si objel Kacetlovu bránu a přihrál připravenému Vilému Burianovi, který si připsal svůj první gól v přípravných zápasech.

Netrvalo to ani minutu a domácí střídačka opět vybuchla radostí. Tentokrát se do útočného pásma vyřítil Petr Kolouch a poslal kotouč do levého rohu Kacetlovy brány. Premiéra v dresu Komety tak někdejšímu pardubickému brankáři pěkně zhořkla, po třetí brance soupeře se do akce dostal jeho kolega Karel Vejmelka. Vážnější nebezpečí musel brněnský brankář řešit až na konci první třetiny, Kucsera ale trefil jen jeho lapačku. Na druhé straně zažil Konrád pernější chvilky poté, co nepřesně rozehrál zpoza své brány, Kunc však z pokleku nemířil ideálně.

Na začátku druhé třetiny měl Vejmelka plné ruce práce, ve dvou případech si poradil sám, jednou mu blokací střely pomohl Zábranský. Na druhé straně mohl zahrozit Zaťovič, brněnský kapitán ale nedokázal trefit bránu. To jej ale nemuselo zase až tolik mrzet, v čase 23:57 se totiž jeho tým přece jen prosadil a uťal tak více než 140 minut dlouhý gólový půst. Střelecké prokletí domácích zlomila nová akvizice, rakouský forvard Peter Schneider, jenž se z mezikruží trefil přesně do levého horního růžku olomoucké brány.

Kometa po gólu ožila a Konrád si v bráně chvílemi musel připadat jako na střelnici. Obrovskou šanci měl v přesilovce Ralfs Freibergs, tomu však nebylo zatím souzeno prosadit se poprvé v novém dresu – lotyšský hokejista nastřelil jen tyč. A branková konstrukce za zády slovenského brankáře cinkla i o chvíli později, opět v přesilovce domácích. Tentokrát nastřelil tyč Petr Holík. Hanáci šli v této pasáži do čtyř ještě dvakrát, a to se jim stalo osudným. Svůj druhý přesilovkový gól zaznamenal Peter Schneider a olomoucký náskok se ztenčil už jen na rozdíl jedné branky. Na konci druhé dvacetiminutovky byl blízko ke gólu Klimek, jeho rána šla ale nad horní tyč brněnské brány.

Třetí třetina začala opatrně a ani na jedné straně nebyla k vidění žádná větší šance – až do 51. minuty, kdy byla dalším gólem odměněna výborně hrající třetí pětka Olomouce. Lukáš Klimek se vytáhl další parádní nahrávkou, kterou Lukáš Nahodil usměrnil do sítě Komety. Na sklonku třetí třetiny mělo Brno velkou šanci snížit. Petr Holík ale Konráda překonat nedokázal a ani dorážku po střele od modré čáry o pár chvil později se domácím usměrnit do brány nepodařilo.

Jan Tomajko (HC Olomouc): Dobře jsme do toho vstoupili, první třetinu jsme vyhráli 3:0. I když Kometa měla také spoustu šancí, ale my jsme byli produktivnější. Ve druhé třetině jsme měli spoustu vyloučených, Kometa nám dala dva góly, trochu jsme z toho vypadli. Ale myslím, že třetí třetinu jsme odehráli zase dobře. Jsme rádi, že jsme ukořistili první vítězství v sezóně. Jsme spokojeni.