Report ze zápasu KVA vs. OLO (4:3)

HC Energie Karlovy Vary

4:3p

(1:0, 1:3, 1:0 - 1:0)

Olomouc si vytvářila šance na karlovarském ledě už od začátku. Ve 3. minutě se k Habalově brance dostal Kucsera, který prověřil domácího strážce klece hned třikrát za sebou. Ani jeden pokus ale v brance neskončil. V 7. minutě se hra přiostřila. Olesz tvrdě, ale v rámci dle pravidel sestřelil Havlína. Pětadvacetiletý bek se poté těžce zvedal z ledu. V 9. minutě se během početní výhody dvakrát za sebou střelecky prosadil Rachůnek. Konrád ale obě střely vychytal. Další přesilovku už ale hráči Energie proměnili. V 15. minutě vytvořili Karlovarští útočnou kombinaci, na jejímž konci byl Jakub Flek, který usměrnil kotouč do olomoucké svatyně. Karlovy Vary tak vedly 1:0. Minutu nato nebyl od vyrovnání daleko Olesz, který pálil od modré čáry. Jeho pokus ale cíl nenašel. V 19. minutě to na Konráda zkusil Hladonik, který se mu snažil poslat projektil mezi nohama. Gólman Mory byl ale připraven.

Ve 21. minutě vstřelila Energie druhou branku v duelu. Tomáš Rachůnek si přebral kus černé gumy na modré. Následně dobruslil až před Konráda, kterého prostřelil bekhendem. Domácí tedy vedli 2:0. O 13 vteřin později Dlapa nevybíravě fauloval u mantinelu Klimka. Za zásah do oblasti hlavy a krku obdržel od sudího trest na pět minut plus do konce utkání. Pětiminutová přesilovka dopadla úspěšně. Ve 24. minutě Nahodil střílel ze slotu. Puk před Habalem tečoval Jan Knotek, který usměrnil touš do branky, a snížil na 2:1. Karlovarští hráči po inkasovaném gólu neudrželi nervy na uzdě, a jednadvacet sekund po snížení jeden z domácích poslal Kucseru v plné rychlosti na mantinel u hostující střídačky. Následovala strkanice, ale nakonec se nevylučovalo.

O minutu později ale bylo vyrovnáno. A opět v tom měla prsty dvojice Lukáš Nahodil – Jan Knotek. Prvně jmenovaný přihrával Knotkovi do mezikruží. Olomoucký forvard následně blafákem vyrovnal na 2:2. To ale ze strany Jana Knotka nebylo vše! Ve 34. minutě rozhodčí nařídil trestné střílení za Habalův faul. Nájezd jel právě Knotek, který ho proměnil, když Habala prostřelil mezi nohama. Čtyřiatřicetiletý centr nejen že poslal Olomouc do vedení 2:3, ale zároveň zkompletoval svůj druhý hattrick v extraligové kariéře! Se sirénou pak karlovarská frustrace z obratu vyvrcholila, když skupina domácích bezdůvodně napadla soupeře.

Už po několika vteřinách od zahájení závěrečného dějství se Západočeši hnali za vyrovnáním. Hladonik prověřil Konrádovy reflexy, ale slovenský brankář situaci s klidem zvládl. Ve 45. minutě střílel z mezikruží Olesz, ale Habal schoval puk ve výstroji. Ve 48. minutě se do šance dostal opět Hladonik, když měl před sebou polo odkrytou branku. Rodák z Třince ale příležitost k vyrovnání nevyužil. Skóre se nicméně vyrovnalo. V 51. minutě se Petr Koblasa probojoval až před Konráda, kterého překonal po rychlé kličce, a stav byl 3:3. V 54. minutě si hokejisté Energie vytvořili tlak v ofenzivním pásmu, ale gól z toho nepadl. V 55. minutě se snažil Beránek procpat touš mezi betony Konráda, ale gólman Hanáků byl rychlejší. O minutu později rozezněl brankovou konstrukci Weinhold, který trefil tyčku. Do konce třetiny už branka nepadla, a tak se šlo za stavu 3:3 do prodloužení, ve vzájemných zápasech letos už počtvrté. V prodloužení rozhodl o výhře 4:3 Jakub Flek, který prokličkoval mezi olomouckými hráči a zakončil.