Report ze zápasu OLO vs. PCE (1:5)

1:5

(0:2, 1:3, 0:0)

HC Dynamo Pardubice

Utkání začalo přesilovkou olomouckého celku. Hned na konci třetí minuty se k zakončení v mezikruží dostal Lukáš Kucsera, jenže Milan Klouček jeho prudkou střelu lapil. O chvíli později, už po konci početní výhody Hanáků, pálil na druhé straně z podobné pozice Matěj Blümel. Branislav Konrád ale vystrčil rameno v pravou chvíli. V rychlém tempu se pokračovalo i v následujících minutách. První branku vstřelilo Dynamo. Na začátku osmé minuty si Matěj Blümel na útočné modré čáře dokázal zpracovat přihrávku Radoslava Tybora a následným rychlým manévrem se podél bránícího hráče dostal do samostatného úniku. Branislava Konráda překonal rychlou střelou nad rameno.

V 10. minutě už svítil na ukazateli skóre stav 0:2. Denis Kusý v přečíslení dva na jednoho vyzval Ondřeje Machalu, který se prosadil bekhendovým blafákem. Posléze bylo Dynamo na koni. Východočeši drželi kotouč a díky své aktivitě se dočkali přesilové hry. V ní ale Radoslav Tybor mezi tři tyče nezamířil. V závěru třetiny byl k vidění hokej nahoru a dolů. Kohouti své šance ani za bouřlivé podpory z tribun nevyužili.

Druhou třetinu začali lépe Hanáci. Dlouho se drželi v pardubickém pásmu a jejich tlak vyvrcholil překvapivou střelou Jana Káni z pravého kruhu. Mora se poprvé v zápase prosadila ve 27. minutě. Lukáš Nahodil předvedl vynikající individuální akci, při které oslovil na levém křídle Jana Káňu. První střela olomouckého hokejisty se sice neujala, ale po nepřehledné situaci v Kloučkově brankovišti nakonec touš v síti skončil. Radost ze snížení ale netrvala dlouho. Radoslav Tybor si vyčkal na dlouhý pas Blümela a rychlou střelou nad vyrážečku vsítil třetí branku Pardubic.

Domácí však i přes nepříznivý stav na své aktivitě neubrali. Martin Vyrůbalík se zapojil do útočení a pohotovou střelou vyprášil pravý Kloučkův beton. Góly ale střílely Pardubice. Ve 31. minutě zůstal před olomouckou bránou Tomáš Zeman, který si se zakončením poradil. O minutu později to s olomouckým týmem vypadalo ještě hůře. Denis Kusý využil přihrávky Michala Vondrky a zvýšil na 1:5. Snížení mohlo přijít necelých šest minut před koncem třetiny. Tomáš Černý ale od modré čáry zamířil pouze do vnějšího oblouku brány. V úplném závěru druhé dvacetiminutovky měly oba celky k dispozici přesilové hry. Nejblíže ke gólu byl Petr Strapáč, jenže Klouček jej lapačkou vychytal.

Ve třetí třetině se Hanáci tlačili za čestným úspěchem. Ve 46. minutě nabil Petr Strapáč Davidu Ostřížkovi, který však klec hostujícího celku minul. O čtyři minuty později měl šanci k šesté brance Dynama Jan Mandát, ovšem Branislav Konrád vytáhl ze svého repertoáru skvělý zákrok. V poslední desetiminutovce měl domácí celek výhodu hned dvou přesilových her. Ty však využity nebyly. V úplném závěru se ve velké šanci objevil Michal Vondrka, ale olomouckou bránu o pár čísel minul.

Zdeněk Moták (HC Olomouc): Dnes jsme dostali lekci. Lekci z jednoduchosti, síly, bruslení a nasazení. Prostě ve všem jsme zaostávali. Byli jsme velmi špatní. Soupeř byl lepší, zaslouženě zvítězil, ale my jsme mu to hodně usnadnili.