Report ze zápasu TRE vs. OLO (1:2)

SK Horácká Slavia Třebíč

1:2

(0:2, 0:0, 1:0)

Olomouc, do jejíž sestavy se po jednozápasové pauze vrátil Jiří Dopita, začala hodně aktivně. Hned v úvodu si vynutila přesilovku pět na tři a ve čtvrté minutě ji využila, když Michal Nedbálek trefil od modré pravou šibenici třebíčské svatyně.

Po dalších třech minutách vedli Hanáci už o dvě branky. Kolouch vyslal parádní přihrávkou mezi kruhy Matěje Pekra, a ten prudkou a přesnou ránou k levé tyči nezaváhal. Další branka však už v první dvacetiminutovce nepadla, přestože byla Mora lepší a vytvořila si celou řadu šancí.

Druhá perioda nabídla bruslivý a rychlý hokej. Jedna šance střídala druhou. Tu největší olomouckou spálil Roman Rác, který po přečíslení dvou na jednoho nepřekonal výborného Hrubce mezi tyčemi. Diváci, kteří se v tropickém vedru přišli zchladit na třebíčský zimní stadion, své návštěvy určitě nelitovali.

Do posledního dějství vstoupili domácí jako vyměnění. Hanáky dostali místy až pod drtivý tlak, ovšem Libor Kašík v brance Kohoutů přidal ke svému umu i štěstí a přiváděl Horáky k zoufalství. I svěřenci Petra Fialy a Jana Tomajka si vytvořili několik dobrých možností.

Třebíč v závěru přece jen snížila, když rána Tomáše Vondráčka propadla až do Kašíkovy sítě. Další gól však už ani přes závěrečný tlak domácích nepadl.

Mora tak prodloužila svou sérii vítězných přípravných zápasů na čtyři. Už ve čtvrtek ji čeká další duel, tentokrát na ledě ambiciózní Dukly Jihlava.

Kamil Pokorný (SK HS Třebíč): Dneska jsme narazili na soupeře, který má ve svém středu vynikající hráče a který bude hrát zase nahoře jako každý rok. Je to standardní soupeř, který patří do první čtyřky soutěže. Myslím si, že nás prověřil a náš výkon měl stoupající tendenci. Opět špatná první třetina, opět jsme soupeře pustili do dvoubrankového vedení. První gól v přesilovce pět na tři, druhý po velké chybě – 2:0. Ve druhé třetině jsme se zvedli, ale chyběla finální přihrávka a finální střela. Hru jsme ale srovnali a byli jsme vyrovnaným soupeřem. Nejlepší byla z naší strany třetí třetina, ale proměňování šancí a řešení situací v klidu nám chybělo. Ten snižující gól přišel až příliš pozdě. Pozitivem je, že i tak kvalitního soupeře jsme v poslední třetině dostali pod tlak. Bylo to v době, kdy hráči plnili taktické pokyny, bruslili, hráli jednoduše, snažili se jít do střelby, a tak by naše hra měla vypadat. Bohužel v první třetině jsme hráli profesorsky a to s takovým soupeřem nesmíme. Z toho velkého množství střel musíme dát víc branek. Dnes chytali výborně oba gólmani, ale byly tam momenty, kdy už brankář hostů neměl nárok zasáhnout a my jsme jej sami trefili. Tohle musíme zlepšit, máme mladý tým a možná i to je příčina, proč zatím šance neproměňujeme.