Report ze zápasu TRI vs. OLO (2:3)

HC Oceláři Třinec

2:3

(0:0, 1:1, 1:2)

Úvod utkání byl poměrně opatrný, jako první ale zahrozil Třinec. Po střele Růžičky se kotouč snažil dorážet Marcinko, ale pozorná defenzíva Mory zapracovala výborně. V 7. minutě se k první vážnější střele na opačné straně kluziště dostal Dujsík, Kacetl touš vykopl levým betonem. Obrovskou šanci měla Olomouc hned posléze, kdy Bambula našel Káňu před odkrytou klecí, avšak kanonýr s číslem 9 na zádech trefil pouze tyč. Hosté byli rázem na koni a také další jejich střídání se dala hodnotit kladně.

Úřadující mistr se však také nadechl. Mezi zadáky Mory se proháčkoval Hudáček, jemuž ale klička do bekhendu nevyšla. Stejný hráč Ocelářů se následně objevil po přihrávce zpoza brány sám před brankovištěm, ale Sedláček černou gumu vyrazil. Třinec měl k dispozici přesilovku, ve které nebezpečně pálil Růžička, ale ten naštěstí pro kohouty netrefil brankový prostor. V úplném závěru úvodního dějství zacinkala za Sedláčkem tyč po nahození od modré čáry.

Na začátku druhé periody byli domácí lehce aktivnější, ale po jejich vyloučení se dočkali Hanáci první branky! Jiří Ondrušek nabil na kruh Tomáši Dujsíkovi, jehož tvrdá rána zapadla přesně k zadní tyči – 0:1. Třinec ale zanedlouho vyrovnal díky Samuelu Bučkovi, který se proháčkoval před bránu a přesně zavěsil nad Sedláčkovu lapačku – 1:1. Připomněl se také zkušený obránce Jeřábek. Dostal se až před olomouckého brankáře, ale překonat jej nedokázal. Možná největší šanci v dalším průběhu hry si připsali Hanáci. V přečíslení dvou proti jednomu Kusko vybídl Bambulu, jenž ale zamířil pouze do břevna.

Aktivní Olomouc si na začátku třetí části vynutila přesilovku, na trestnou lavici musel usednout Marcinko. Skórovat mohl důrazný Knotek, ale v těsné blízkosti Kacetla brankový prostor minul. Po skončení olomoucké početní výhody se Třinec podruhé trefil. Daniel Voženílek využil chyby v hostující defenzívě a nadvakrát se dokázal prosadit – 2:1. V 50. minutě Roman za svatyní Hanáků vybídl na kruhu stojícího Chmielewského, který ale trefil připravené Sedláčkovo rameno.

O dvě minuty později platil ve Slezsku znovu nerozhodný stav! Karel Plášek posunul puk na Jakuba Navrátila, na jehož střelu do růžku Kacetl nedokázal reagovat – 2:2. Mora rázem přebrala iniciativu a zahrála si i další přesilovku. V ní ostře pálil Dujsík, načež před třineckým gólmanem vznikl závar. Pozor si však tým trenérů Tomajka a Žabky musel dát na Hrehorčáka, který po přihrávce Romana vyplaval osamocen před olomouckou klecí, avšak Sedláček se vytáhl fantastickým způsobem. Osmašedesát sekund před koncem třetí dvacetiminutovky rozveselil olomoucké příznivce znovu Jakub Navrátil, jenž úspěšnou dorážkou přisoudil tři body na stranu Mory – 2:3.

Zdeněk Moták (HC Oceláři Třinec): „Z naší strany to byl takový utahaný výkon. Prvních deset minut jsme hráli špatně, postupně jsme se ale zlepšili a byl to vyrovnaný zápas. Možná ve druhé třetině jsme si vytvořili dost brankových příležitostí, které jsme však nevyužili. Za stavu 2:1 bychom si neměli nechat minimálně bod utéct. Hostům gratuluji.“