Report ze zápasu LTM vs. OLO (4:3)

HC Stadion Litoměřice

4:3sn

(1:1, 2:2, 0:0 – 0:0)

Druhé utkání v Litoměřicích začalo ve stejném duchu toho prvního. Obě mužstva aktivně vstoupila do zápasu a první větší šanci si připsal hostující Selingr, který dorážel střelu Ostřížka jen do výstroje Krále. Litoměřice si první větší šanci připsaly až ve třetí minutě hry, ta ovšem byla ihned gólová. V početní převaze Chabada od levého mantinelu našel před branou úplně volného Jakuba Šulce, který propasíroval kotouč pod Vošvrdovými betony. Kohouti se však po inkasované brance opět vrhli do útoku a nadále aktivně napadali.

Vyrovnání se Olomouc dočkala v deváté minutě hry, kdy se hosté prosadili z přesilové hry. Střelu Bartoně od modré čáry Král pouze vyrazil na hůl Rostislava Marosze a ten uklidil kotouč do prázdné branky za bezmocného Krále. Do vedení mohl Stadion poslat Novák. Litoměřický útočník zblokoval střelu Staňka na vlastní modré čáře a uháněl sám na Vošvrdu, jeho střelu však olomoucký brankář dokázal vyrazit do rohu kluziště.

Po první přestávce se Kohouti dostali do vedení díky překvapivé střele Davida Ostřížka, který nachytal Krále ze středního pásma. Litoměřice však dokázaly srovnat z další přesilové hry. Adam Chlapík vystřelil tahem z vrcholu pravého kruhu a díky velmi dobrému clonění Haška zapadl kotouč pod horní tyčku Vošvrdovy branky. Domácím se dokonce podařilo otočit zápas na chvíli ve svůj prospěch. Z další přesilové hry se prosadil Marek Hrbas, který po přihrávce Haška z buly propálil Vošvrdu mezi betony od modré čáry.

Kohouti se však nevzdali a do konce druhé třetiny ještě dokázali srovnat stav zápasu. V první šanci ještě Selingr nastřelil tyčku, kotouč si našel David Ostřížek a z prostoru mezi kruhy našel švihem přesně mezeru nad vyrážečkou Krále.

Ve třetí třetině si oba týmy vytvořily bezpočet šancí, Olomouc však byla ke konci třetí třetiny aktivnějším celkem a Litoměřice se musely urputně bránit. Základní hrací doba o vítězi nerozhodla a na řadu přišlo opět desetiminutové prodloužení. Ani extra čas oběma týmům nestačil na vstřelení branky a rozhodnout o vítězi musely opět samostatné nájezdy. V nich jako jediný uspěl domácí Martin Novák a díky skvělé chytajícímu brankáři Královi Litoměřice zvítězily 4:3 a vyrovnaly s Kohouty čtvrtfinálovou sérii na 2:2.

Jiří Doležal (HC Stadion Litoměřice): Ve třetím i čtvrtém utkání byly ty výhry ubojované, ale na to se to hraje. My jsme si za tím hlavně šli, jsem za to rád a chtěl bych klukům poděkovat. Všichni si sáhli na dno a myslím si, že jsme v tomto utkání byli lepším týmem. Bylo hodně důležité že jsme proměnili přesilové hry, o tom to play-off je a vlastně to rozhodlo i utkání jak tady, tak i v Olomouci, kdy se necháme zbytečně vyloučit a oni to dokážou využít. Klobouk dolů, jak to kluci zvládli, a odehráli to hlavami. Teď je důležité mít stále pokoru a uhrát ten nejlepší výsledek, stále je to play-off a rozhoduje každá maličkost.