Report ze zápasu KVA vs. OLO (3:4)

HC Energie Karlovy Vary

(1:0, 0:2, 2:1 - 0:1)

Na první velkou příležitost zápasu se nečekalo vůbec dlouho. Ihned v první minutě mířil sám na Branislava Konráda Ondřej Beránek, ale olomoucký gólman byl v situaci tváří v tvář úspěšnější. V první větší šanci Hanáků se ocitl v 5. minutě Petr Kolouch, ale jeho výpad zpoza brány dokázal Filip Novotný zastavit. O dvě minuty později se blýskl útočným výpadem také Tomáš Valenta, ale svůj druhý gól v sezóně si nepřipsal. O minutu později dostal pukem do obličeje Jiří Ondrušek, ale naštěstí se nejednalo o žádnou tvrdou ránu, a tak mohl zadák Olomouce v zápase pokračovat. V téže minutě se sám před bránou ocitl Ondřej Beránek, ale tomu ani tentokrát jeho zakončení nevyšlo.

První přesilovou hru zápasu si mohli zahrát domácí hokejisté, ale žádnou větší šanci si v této dvouminutové sekvenci Energetici nevytvořili. Z velmi dobré pozice pálil až po přesilovce Martin Osmík, ale ani ten na Konráda nevyzrál. Ve 13. minutě se dostal do samostatného úniku Jiří Černoch, ale jeho zakončení na dlouhou hůl postrádalo větší kvalitu. O minutu později už se však domácí prosadili, když se naprosto osamocenému Martinu Kohoutovi povedlo propasírovat kotouč mezi betony olomouckého gólmana. Následoval tlak karlovarských hokejistů, ale obrana Hanáků tuto zhruba tříminutovku přečkala bez úhony. V samotném závěru periody si vyzkoušeli přesilovku také olomoučtí hokejisté, ale žádné větší vzrušení se před svatyní Novotného nekonalo.

Do druhé periody lépe vstoupili hosté, kteří ještě chvíli dohrávali přesilovou hru, kterou si přenesli z první části. Po několika pološancích se hostům povedlo vyrovnat. Z předbrankového prostoru se z dorážky dokázal prosadit Rostislav Olesz. Následoval nápor Hanáků, kteří si vypracovali ještě pár dalších střeleckých pozic, ale překlopit skóre zápasu se jim na svou stranu nepodařilo. Nicméně olomoučtí hokejisté pokračovali ve zvýšené aktivitě a v první polovině druhé periody byli jasně lepším týmem na ledě.

Ve 31. minutě přišel faul Petra Šenkeříka, po kterém měli hosté svou druhou přesilovou hru v zápase, ale herní převaha se jim ani během těchto dvou minut nepovedla přetavit ve vedoucí branku. Ve 35. minutě se připomněli také domácí, kteří si v krátkém časovém rozmezí vypracovali hned dvě vyložené šance, ale Branislav Konrád si připsal zatím dva své nejlepší zákroky v zápase. O minutu později vyslal na Konráda dělovku Václav Skuhravý, ale zkušený útočník Karlových Varů se také neprosadil. Poslední minuty třetiny nabídly velmi dobré střelecké příležitosti obou celků, z nichž se jedna nakonec ujala. V poslední minutě druhé periody se dokázal střelou od modré čáry se štěstím prosadit Jiří Ondrušek, jehož pokus byl za Filipa Novotného sražen Liborem Zábranským.

Hned v první minutě třetí třetiny fauloval Jan Knotek, a tak měli domácí možnost na vyrovnání, ale branku se jim vstřelit nepovedlo. Jedinou šancí byla střela Petra Koblasy, ale s tou si Branislav Konrád poradil. Po úspěšně ubráněném oslabení ujel obraně Energie Lukáš Nahodil, jenž nekompromisně poslal kotouč přesně pod břevno, a tak Hanáci po této akci vedli už o dvě branky. O tři minuty později se do samostatného úniku dostal na opačné straně Tomáš Vondráček, který na Konráda vyzrál svou kličkou do forhendu. Následovalo herního uklidnění z obou stran a další nadějnou šanci měli až hosté v podobě přesilové hry, ale ta byla sehrána velmi neefektivně.

Po skončené přesilovce zahrozili hned dvakrát po sobě domácí, ale Petr Šenkeřík, ani Tomáš Vondráček nedokázali skóre zápasu vyrovnat. To přišlo až v přesilové hře Karlových Varů, když se v 53. minutě dokázal dnes podruhé prosadit Martin Kohout. O minutu později jel opět Kohout s Petrem Koblasou do přečíslení dva na jednoho, ale to se jim nepovedlo vyřešit správným způsobem. Karlovarští dostali následně další možnost si zahrát přesilovku, ale domácí v ní nedotáhli žádnou kombinaci do zdárného konce. V poslední minutě měli hosté obrovskou šanci, ale Filip Novotný závar ve svém brankovišti ustál. Zápas nakonec muselo rozuzlit prodloužení, ve kterém přisoudil Hanákům prémiový bod svou druhou brankou v zápase Jiři Ondrušek.