Report ze zápasu TRI vs. OLO (5:2)

HC Oceláři Třinec

5:2

(3:0, 0:2, 2:0)

První gól utkání na sebe ve Werk Aréně nenechal dlouho čekat. V čase 2:33 využil přesilovou hru Martin Gernát, jehož bomba k levé tyči poslala Třinec do vedení. Netrvalo dlouho a domácí hokejisté se radovali znova. V 8. minutě si před levým kruhem srovnal kotouč na čepeli Patrik Hrehorčák a poté zkušeně zavěsil do bližšího roku Lukášovy brány. Po dvou inkasovaných gólech se hra Hanáků zlepšila a ve druhé polovině úvodní dvacetiminutovky se do šancí dokázali dostávat také oni. Brankář Kořenář však všechny střelecké pokusy Olomouce zlikvidoval.

Třetí korálek na provázek Ocelářů přidal na konci 14. minuty Matěj Stránský, k němuž se před brankovištěm odrazil kotouč a třinecký útočník dokázal černou pryž propasírovat mezi betony Jana Lukáše. Do druhé třetiny tak Kohuti vstupovali s tříbrankovým mankem.

Na začátku druhé dvacetiminutovky se Olomouc opět musela bránit ve čtyřech, tentokrát ale Třinečtí nedokázali vymyslet žádnou nebezpečnější akci. Gernátovi odskočil kotouč z čepele a Michal Kovařčík trefil jen obránce před sebou. Ve 32. minutě si přesilovou hru zahráli také hosté, na trestnou lavici usedl ex-olomoucký Jan Jaroměřský za podrážení. Krátce po návratu třineckého beka na led se z voleje prosadil Lukáš Kucsera. Po tomto gólu se Třinečtí opět dostali do tlaku, v dobrých střeleckých pozicích byli Musil a Roman, ani jeden z Ocelářů však Lukáše nepřekonal.

Samotný závěr druhého dějství Kohoutům přinesl ještě jednu přesilovou hru. Na časomíře svítil čas 39:39, když se rozezněla gólová siréna za Kořenářovou bránou. Svůj první gól v sezóně si připsal Vojtěch Tomeček a náskok domácích se rázem zúžil na pouhý jeden gól.

Byl to právě olomoucký útočník s číslem 18 na zádech, kdo se stal jedním z hlavních aktérů velké šance Olomouce ve třetí třetině. Ve hře v početní výhodě našel Tomeček před bránou Davida Ostřížka, ten však pouze orazítkoval tyč třinecké brány. O chvíli později před Tomečkem zela prázdná klec brankáře Kořenáře, tentokrát však třinečtí beci zaskočili za svého brankáře a nebezpečí vyrovnání odvrátili.

Domácí měli poté k dispozici přesilovou hru, v té si ale nedokázali vytvořit žádnou vážnější šanci, kterou by ohrozili Jana Lukáše. Přesto nemuseli Oceláři dlouho smutnit, necelých 6 minut před koncem hrací doby se totiž prosadil Ondřej Kovařčík, jenž tak svému týmu vrátil dvoubrankové vedení. V samotném závěru utkání pak ve dvojnásobné přesilovce na konečných 5:2 upravil Martin Růžička.