Report ze zápasu OLO vs. BEN (4:1)

(1:0, 1:1, 2:0)

HC Benátky nad Jizerou

Nepříliš záživná první třetina přinesla pouze jedinou branku. Olomouc byla mírně aktivní a na konci osmé minuty se dostala do vedení. Ministr mezi kruhy zmátl pohybem protihráče, naznačil střelu, ale místo zakončení našel neobsazeného Radima Kucharczyka, který se nemýlil.

Oba týmy si poté zkusily i početní výhody, ale do konce úvodní dvacetiminutovky se už skóre neměnilo. Až v šestatřicáté minutě dokázaly Benátky vyrovnat. Bořuta v přesilové hře trefil od modré jen Michala Pavlů, který si sám ránu odrazil do jízdy a v samostatném úniku se nemýlil. Trefil Žigárdyho levou šibenici.

Ještě do přestávky však Olomouc vrátila vedení na svou stranu. V přesilové hře se na modré čáře opřel do puku Martin Vyrůbalík a kotouč skončil po teči Romana Szturce až za zády překvapeného Stejskala. A deset minut před závěrečnou sirénou to bylo už o dva góly.

Nová posila v dresu Hanáků, Roman Szturc, našel najíždějícího Petra Haluzu, který doslova procpal puk valnou hromadou v benáteckém brankovišti. Hosté sice protestovali, že Haluza puk protlačil do sítě i s gólmanem Stejskalem, nebylo jim to ale nic platné.

O pár minut později se skóre změnilo znovu. Od modré čáry propálil vše před sebou bombou jako z děla Jakub Bartoň, a jeho radost z první trefy v sezóně byla obrovská. Hosté pak v závěru hráli krátkou dvojnásobnou přesilovku, ale Mora už své vedení udržela až do závěrečného klaksonu.

Olomoučtí tak po delší době opět naplno bodovali, naopak mizérie Benátek na soupeřových kluzištích pokračuje.

OHLASY

Jan Tomajko (HC Olomouc): Jsme rádi, že jsme konečně vyhráli za tři body a že se můžeme v tabulce posunout nahoru. Šli jsme tomu naproti, hodně jsme stříleli, i v přesilovkách, z toho pak plyne to, že dáváme góly. I ten třetí gól vyplynul z toho, že jsme měli tlak do branky. Přiklonilo se k nám konečně střelecké štěstí. Bohužel nedohrál Lhotský, dostal pukem do ruky, takže to už nešlo. Do dalšího zápasu však bude v pořádku.