Report ze zápasu SPA vs. OLO (2:5)

HC Sparta Praha

2:5

(1:0, 1:2, 0:3)

Již před začátkem utkání bylo jasné, že do Prahy přijede povzbudit své hráče pořádné číslo fanoušků z Olomouce. Podpora hostí tak byla znát od úvodních minut. Po klidném začátku se v osmé minutě objevil sám před brankářem Lukášem kapitán Řepík, který však trestuhodně minul. Kohouti posléze přišli s odpovědí. Kuncovu pobídku před odkrytou branku domácích ale Menšík nevyužil, a proto udeřila Sparta. David Němeček zavezl puk do útočné třetiny, kde našel Dominika Simona a ten svou střelou vymetl levý roh branky. Ihned po obdrženém gólu mohlo přijít srovnání. Lukáš Mareš totiž z modré čáry napálil levou tyčku Kovářovy svatyně.

Druhá perioda mohla pro Hanáky ihned začít poněkud nešťastně. Po nahození Moravčíka byl Lukáš dezorientován, proto nabídl Horákovi dorážku. Ta však skončila mimo prostor mezi třemi tyčemi. Pražané následně pokračovali v aktivním výkonu, kdy dostávali soupeře pod tlak. Při úniku dva na jednoho navíc orazítkoval mladík Hauser tyč. Následně ještě šance neproměnili Buchtele, Moravčík a Krejčík, což napravil až Michal Řepík. Po přihrávce od jmenovce Kempného dokázal propálit vše, co mu stálo v cestě. Kdo si ale myslel, že to po tomto momentu Kohouti vzdají, byl na omylu. Dvě branky během dvou minut znamenaly velice rychlé srovnání. Nejprve Kováře překonal Jan Bambula, a poté Jakub Orsava. Stav byl tedy 2:2 a pět minut do konce čtyřicáté minuty k tomu.

K vidění ještě byly nějaké příležitosti. Vždy se ovšem dokázali vyznamenat brankáři, kteří tak drželi stejné skóre i před poslední dvacetiminutovkou.

Ta začala lépe pro hosty. Po dvaadvaceti sekundách se díky střele pod horní tyčku prosadil Lukáš Nahodil. A dokonce bylo ještě lépe. O čtyři minuty později na něj navázal Jan Káňa, který svou vstřelenou brankou vyhnal Kováře z klece. V dalším průběhu zápasu se domácí snažili o nějaký zvrat, avšak neúspěšně. Definitivní tečku za výsledkem udělal gólem do prázdné branky Jan Káňa. Kohouti si tedy domů vezou velmi cenné tři body.

Patrik Martinec (HC Sparta Praha): Do zápasu jsme vstoupili dobře, dali jsme první gól. Ve druhé třetině jsme vstřelili pěkný gól v přesilovce, ale pak se zápas lámal. Nepomohlo nám ani to, že jsme třikrát trefili tyč, nepovedlo se nám dát třetí branku. Následně jsme udělali chybu, kdy nám soupeř odjel a snížil na 1:2. Během minuty vyrovnal. Bohužel po druhé třetině jsme měli mít náskok. V poslední třetině už hrála Olomouc velmi dobře a k ničemu nás nepouštěla.