Report ze zápasu KOM vs. OLO (2:3)

2:3p

(1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)

První třetina mnoho šancí nepřinesla. O úvodní gól zápasu se na sklonku 13. minuty postaral Peter Schneider, pro kterého byla tato přesilovková trefa už 20. gólem v letošní sezóně. Hanákům se do konce třetiny nedařilo najít odpověď na brněnskou branku, oproti tomu na druhé straně byla ještě jedna gólová šance k vidění. Minutu a půl před zaznění sirény zahrozila první formace Komety, Zámorský adresoval kotouč Muellerovi, proti jeho střele se ale Konrád stihl včas přesunout.

První formace domácího celku pokračovala v tažení na olomouckou bránu také na začátku druhé třetiny. Tentokrát byl na začátku akce Peter Mueller. Ten poslal přihrávku Zaťovičovi, který si kotouč vzájemně vyměnil s Petrem Holíkem, i tentokrát byl nicméně Konrád na svém místě. Hanáci byli blízo vyrovnání ve 25. minutě. Káňovu střelu z pravého kruhu Vejmelka vyrazil jen před sebe, kam se pro odražený puk chystali Kunc s Nahodilem, brněnská obrana byla ovšem rychlejší. O chvíli později se však skóre přece jen měnilo. Po skvělé souhře se z vrcholu brankoviště prosadil Jan Knotek.

Ve 34. minutě měl druhý gól Olomouce na hokejce Navrátil, Vejmelka ale jeho pokus vytěsnil a dokázal pokrýt také dorážky Ondruška a Nahodila. Na druhé straně se po chybě Dujsíka řítil na Konráda Rákos, slovenský brankář ale dokázal pokrýt oba jeho střelecké pokusy. Ve druhé třetině se ale skóre ještě přece jen měnilo - v magickém čase 39:39 poslal kotouč pod horní tyč domácí brány Rostislav Olesz.

Ve třetí třetině se domácí hodně tlačili do brány. V solidní příležitosti se po přihrávce zpoza brány ocitl Mueller, netrefil však bránu. Poté na Konrádovi ztroskotal nejprve Filip Král a s následnou dorážkou neuspěl ani Peter Schneider. Kometa ale byla za svou aktivitu hned vzápětí odměněna. Bekhendovou střelou se prosadil Martin Zaťovič. Z dalšího gólu se Kometa radovala v 56. minutě, po prozkoumání videa však rozhodčí tento gól neuznali.

Zápas tedy dospěl až do prodloužení, na jehož začátku se do velké šance dostal Petr Holík, na olomouckého gólmana ale nevyzrál. Kritická chvíle pro domácí nastala, když na trestnou lavici usedl Jakub Klepiš za podrážení. V následující přesilové hře pak bod navíc vystřelil Hanákům Jan Káňa, jehož střela zapadla přesně k tyči.