Report ze zápasu VIT vs. OLO (1:2)

1:2

(0:1, 1:1, 0:0)

Vítkovice měly lepší vstup do utkání. Už ve 2. minutě se do velké šance mezi kruhy dostal Petr Fridrich. Branislav Konrád skvělým zákrokem lapačkou své spoluhráče podržel. Další minuty se nesly spíše v urputném duchu. První střelecký pokus vyslali Hanáci zásluhou Jiřího Ondruška, ovšem Daniel Dolejš touš vyrážečkou posunul do ochranné sítě. Domácí měli opticky více ze hry, ale větší šance si nevytvářeli. Oba celky si poté předávaly kotouče převážně ve středním pásmu, jenže až před jedno či druhé brankoviště se dostávaly ojediněle.

Na konci 13. minuty Petr Kolouch zachytil nepřesnou vítkovickou rozehrávku. S kotoučem na holi se dostal za modrou čáru, ale jeho pokus brankář Dolejš viděl. O minutu později šla Olomouc do vedení. David Ostřížek zachytil puk za bránou domácích a zpoza ní vybídl Vojtěcha Tomečka. Hostující útočník zakončil ve velké rychlosti do horního růžku, Dolejšovi nedal šanci zasáhnout. Na konci první periody se Vítkovice tlačily před Konráda, ale dlouholetá opora Hanáků náskok hostů udržela. Na střely to po první části bylo 8:8, jednobrankové vedení ale svítilo na straně svěřenců Zdeňka Motáka a Jana Tomajka.

Poprvé se vylučovalo až na začátku druhé třetiny. Na trestnou lavici musel kvůli sekání zamířit Jan Bambula. V přesilové hře Vítkovic zahrozil Dominik Lakatoš, ale jeho rána z kruhu skončila na levém betonu Branislava Konráda. Vítkovický útočník s číslem 31 na zádech se o pár sekund později provinil nedovoleným zákrokem, což znamenalo, že minutu se hrálo ve čtyřech na obou stranách. Následnou zkrácenou početní výhodu ale ani Hanáci nevyužili. Po nepřesnosti v obranném pásmu kohoutů se v nebezpečné pozici ocitl domácí Fridrich. Mladý vítkovický útočník brankový prostor netrefil. Záhy se do podobného postavení dostal Vladimír Svačina, avšak ani on přesný nebyl.

Vítkovičtí přidali a z toho také pramenilo vyrovnání stavu. Hned po buly se ve 31. minutě dostal ke střele Martin Dočekal. Jeho ránu sice Konrád vyrazil betonem, ale na dorážku Nicolase Werbika už byl krátký. Neuběhla ani další minuta a Olomouc šla podruhé v utkání do vedení. Matěj Tomajko přihrál na modrou čáru Tomáši Dujsíkovi, jehož skrytá střela zapadla do sítě.

Necelých pět minut před druhou sirénou musel na trestnou lavici zamířit domácí Dočekal, který způsobil Davidu Ostřížkovi krvavé zranění po vysoké holi. Olomouc se chystala na čtyřminutovou početní výhodu. Hned na začátku hostující přesilovky ale ujel do samostatného úniku Dominik Lakatoš, kterému těsně před Konrádem kotouč utekl z čepele. Kohoutům se však ani zbytek přesilovky moc nepovedl, a proto setrval průběžný stav 1:2. I před třetí třetinou tak hosté drželi jednogólové vedení.

Třetí část hry začala vítkovickým náporem. Po úvodním a velice dlouhém střídání se Hanáci osvobodili za cenu zakázaného uvolnění. Druhá olomoucká formace se ale zásluhou Davida Ostřížka také usadila v útočné třetině, takže úvodní tlak Vítkovic byl zneutralizován. Na konci 42. minuty musel být Dolejš v pohotovosti, neboť rána Adama Rutara byla pro něj velmi nepříjemná. O dvě minuty později to z podobné pozice zkusil i David Škůrek, Dolejšova vyrážečka ale zapracovala. Olomouc byla ve 45. minutě blízko k navýšení vedení. Ostřížkova rána se od zadního mantinelu odrazila před Petra Koloucha, jenž ale nedokázal dostatečným způsobem zvednout puk nad Dolejšův beton.

Olomoučtí si ve 48. minutě nepředali přesně černou gumu na vlastní modré čáře a z toho pramenila šance Petra Fridricha. Člen čtvrtého vítkovického útoku ale pohotového Branislava Konráda nepřekonal. Nicméně hosté pečlivě bránili a snadněji se tak dostávali do rychlých protiútoků. Na začátku 54. minuty měl obrovskou šanci domácí Alexandre Mallet, jehož zakončení z blízkosti ale fantastickým způsobem zastavil Branislav Konrád. V závěrečné části zápasu Olomouc s přehledem ubránila své vedení, takže z Ostravy si odváží tři body.

Miloš Holaň (HC Vítkovice Ridera): Prohra určitě zabolí, protože si myslím, že jsme byli lepším týmem. Vytvořili jsme si velké množství šancí, samostatných úniků, ale nevolili jsme ideální řešení. Často jsme to překombinovali a v předbrankovém prostoru jsme nebyli důrazní. Dostali jsme dva góly po hrubých chybách.