Report ze zápasu OLO vs. LIB (1:4)

1:4

(1:0, 0:1, 0:3)

Bílí Tygři Liberec

Hned v ú prvních vteřinách zápasu se do gólové šance dostal Knotek, jeho bekhendová střela však šla mimo Kváčovu bránu. Krátce poté dostali Hanáci po faulech Knota a Dernera výhodu minutu a čtvrt dlouhé přesilovky 5 na 3. Dvojnásobná přesilovka se Hanákům nepovedla úplně podle jejich představ, 10 vteřin před vypršením Knotova trestu se hákováním provinil Navrátil. V následné zkrácené přesilovce Liberce předvedl pěkný střelecký pokus Birner, to však bylo to nejnebezpečnější, co Severočeši v početní výhodě předvedli.

Kohouti dostali v 8. minutě výhodu další přesilovku. Před bránu se v ní prokličkoval Knotek, k zakončení se však olomoucký centr nedostal. To David Škůrek svou dělovku na soupeřovu bránu vyslal, mířil ale jen do mantinelu. V obrovské šanci se pak 4 minuty před koncem první třetiny ocitl Marek Zachar, který obkroužil Konrádovu bránu, slovenského fantoma nicméně překonat nedokázal. Na druhé straně se do úniku netradičně dostala dvojice beků Škůrek-Ondrušek. Druhý jmenovaný ale jen poslal pozdrav výstroji Petra Kváči.

Dvě minuty před koncem první třetiny chtěl Navrátil tečovat střelu Lukáše Nahodila a v brankovišti Liberce pak vznikla nepřehledná situace. Ležící Kváča se odražený kotouč snažil skrýt pod svým tělem, Tobiáš Handl však ve skrumáži hokejek v brankovišti dokázal zorientovat se všech nejlépe a černou pryž nasměrovat za brankovou čáru. V závěru třetiny se Hanáci museli bránit liberecké přesilovce. V oslabení se podařilo dostat do úniku Petru Kolouchovi, svůj nájezd však zakončil jen do vyrážečky Kváči.

Na začátku druhé třetiny Kohouti bez problému ustáli zbytek oslabení. První zajímavější šance prostřední dvacetiminutovky přišla až ve 25. minutě, kdy se Kváču pokusil překonat Nahodil, ovšem bez úspěchu. Na druhé straně pak podobně na Konrádovi ztroskotal Marek Zachar, jenž po obkroužení olomoucké brány nemířil přesně. Srovnaná mířidla neměl o chvíli později ani autor úvodního gólu Tobiáš Handl, který soupeřovu bránu vysoko přestřelil. Série akcí na obou stranách pokračovala střeleckým pokusem Tomáše Valenty. Olomoucký bek si prosvištěl do útočné třetiny, jeho střela ale jen zaplula do nastavené lapačky libereckého brankáře. Na druhé straně musel Konrád likvidoval pokus Radana Lence.

A byl to právě liberecký forvard s číslem 25, kdo o pár vteřin později vstřelil první gól Liberce. Po zákroku jednoho z olomouckých beků bylo nařízeno trestné střílení, kterého se zhostil právě Radan Lenc, jehož střela po ledě zajela do olomoucké brány. V průběhu druhé třetiny se do sebe po odpískání pustili Švrček s Vlachem, rozhodčí však situaci uklidnili a zabránili bitce, k níž se evidentně schylovalo. Ve zbytku prostředního dějství si solidní šance vypracovali Zachar a Bulíř, ani jeden z Libereckých ovšem Konráda nepřekonal.

Liberci se povedl parádní vstup do třetí třetiny. Už po 9 vteřinách hry se v přesilovce trefil Tomáš Filippi, jeho střela vymetla levý růžek olomoucké branky. Třetí gól Liberce měl na hokejce Šír, olomoucká obrana byla ale proti tomu a jeho pokus na poslední chvíli zablokovala. To střela Michala Bulíře už na bránu prošla, jenže mířila vedle. Severočeši však nemuseli dlouho smutnit, ve 46. minutě zvýšil jejich náskok Ladislav Šmíd.

Hanáci měli možnost snížit v přesilové hře, David Škůrek vyslal na soupeřovu bránu dvě velmi nepříjemné střely, Petr Kváča na ně ovšem dobře viděl a bez problému je zlikvidoval. Naopak v oslabení se prosadil Jaroslav Vlach, který zároveň udělal gólovou tečku za dnešním zápasem.

Zdeněk Moták (HC Olomouc):Do půlky zápasu jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Hra byla vyrovnaná, přelévala se z jedné třetiny do druhé. Po tom vyrovnávacím gólu jsme šli trochu dolů. Myslím, že to nebylo až tak způsobeno nějakou fyzickou únavou, spíš jsme si nepřihráli kotouč. Byli jsme slabí na kotouči, v osobních soubojích. Bohužel jsme nezvládli začátek 3. třetiny, kdy jsme dostali gól na 2:1 v přesilové hře. Pak už jsme se do toho nedostali. Neopakovali jsme výkon z první poloviny, naopak jsme dostali další góly. Za půlku zápasu si nezasloužíme získat ani ten bod.