Report ze zápasu OLO vs. SAL (3:6)

(0:1, 1:2, 2:3)

Red Bull Salzburg

Úvod utkání patřil domácím hráčům, kteří zaměstnávali rakouskou obranu, ovšem hostující brankář Clara nemusel řešit obtížnější situaci. Na druhé straně vážněji zahrozil Eckl, ke kterému se dostal kotouč před brankovištěm, ovšem dobrým zákrokem jej vychytal Špunar. Na začátku deváté minuty si zahrál Salcburk první přesilovou hru, kterou zvládl za 11 vteřin využít. Phillip Sinn a Daniel Assavolyuk si vyměnili puk a poslali jej na Philippa Kreninga, jenž prostřelil brankáře okolo pravé tyče. Rakouský celek hrál do konce třetiny ještě další dvě početí výhody, leč žádnou již tak úspěšně nezakončil. Kohouti si také vyzkoušeli hru 5 na 4, ale k vyrovnání tato situace nevedla.

Druhá perioda začala pro Olomouc skvěle. Už po 16 vteřinách se totiž prosadil Tobiáš Handl. Vyrovnaný stav netrval nikterak dlouho, již o pět minut později totiž navrátil Býkům vedení Olivier Eckl. Domácí mohli kontrovat v přesilové hře, která však nebyl vůbec úspěšná. A tak se znovu radovali hosté. Dlouhý tlak před brankou Špunara zužitkoval Daniel Assavolyuk. V závěru třetiny zaměstnali Hanáci Clara několika sřelami, bohužel ani jedna do sítě nepropadla.

Olomoučtí junioři opět vstoupili skvěle do třetiny a během první minuty už to bylo jen o jediný gól, když se trefil Daniel Ministr. A domácí fanoušci mohli být ještě veselejší, protože o chvíli později vyrovnal stav zápasu Ondřej Tichý, který našel střelou z mezikruží místo u pravé tyčky hostujícího brankáře. To však byla poslední gólová radost domácích. Rakušané přidali na tempu a postupně si vypracovali tříbrankový náskok, navíc se o všechny tři branky postaral jediný hráč. Daniel Assavolyuk přidal svůj druhý gól devět minut před koncem třetiny. Hattrick dokonal v přesilové hře a tři body pro Salcburk potvrdil gólem do prázdné brány.