Neuplynula ani jedna minuta utkání, a Olomouc se díky střele Joshuy Jamese Máchy dostala do vedení. Veselí na straně domácích však dlouho nevydrželo, protože v šesté minutě vyrovnal Alexandr Remeš. Olomouc byla tímto gólem zaskočena a snažila se své vedení urvat zpět. V dalších minutách se šance objevovaly na obou stranách, ale ani jednomu celku se je nepodařilo proměnit. První třetina tedy skončila výsledkem 1:1.

Na počátku druhé dvacetiminutovky hrála obě mužstva v početních výhodách. Ani jednomu z nich se je ale nepodařilo přetavit ve vedení. Zejména Jihočechy ovšem tato skutečnost dlouho mrzet nemusela. V polovině druhé periody totiž překlopil misky vah na jejich stranu přesnou ranou s pravého kruhu Matouš Masopust. Tento stav se Olomouckým nezamlouval, což se odráželo na jejich výkonu, jelikož se od té doby pouštěli do většího množství útočných akcí. Do konce třetiny však již žádná další branka nepadla.

Ve třetí části domácí pokračovali v nastoleném tempu, avšak hostující strážce svatyně odmítal pustit za svá záda jediný kotouč. Své kvality ukázal zejména pět minut před koncem základní hrací doby, kdy i s jeho pomocí Jihočeši ubránili dvojnásobné oslabení. Kohouti následně vsadili na jednu kartu, když se rozhodli hrát bez brankáře. To se jim však stalo osudným, neboť se do prázdné brány v posledních deseti sekundách opět prosadil Matouš Masopust.

Ohlasy trenérů

Karel Beran (HC Olomouc): Do zápasu jsme nevstoupili špatně, dali jsme v první minutě gól. Po hrubé chybě jsme inkasovali na jedna, jedna. Zápas se samozřejmě tahal. Pak jsme si vytvořili nějaké dobré šance, ale momentálně nám není přáno. Ale já věřím, že to zlomíme a budeme produktivní v dalším zápase. Musíme zpevnit obranu, protože tam je moc protibrejků. Doufám, že se nám v pátek podaří vyhrát za tři body.