Report ze zápasu OLO vs. SPA (1:3)

1:3

(0:1, 0:1, 1:1)

HC Sparta Praha

První velkou příležitost si vypracoval Tichý, avšak Krbeček ve sparťanské brance jeho ránu zneškodnil. Na druhé straně pak měl Kmec obrovské štěstí, jelikož výborná kombinace hostí ztroskotala na finální přihrávce. Pražany ovšem tato skutečnost nemusela mrzet dlouho, jelikož se přeci jen dostali do vedení. Postaral se o to Tomáš Tomek, jenž z levého kruhu zakončil přesně nad rameno olomouckého strážce svatyně. Výsledkem 0:1 úvodní dvacetiminutovka i skončila.

Do druhé třetiny vstupovali olomoučtí junioři v přesilové hře. Na trestnou lavici šel totiž za ještě před sirénou Červenka. Kohoutům se však nabídnutou přesilovku nepodařilo využít, a tak mohla útočit naopak Sparta. Zajímavou příležitost si připravil Zembol, jenž vypálil na Kmece zprava, ten ovšem zasáhl proti této ráně svým betonem. Další možnosti měli Pražané v početní výhodě, kterou jim nabídl nedovoleným zákrokem Matašovský. V té největší se ocitl autor první branky, Tomek. Jeho pokus se však nakonec mezi tři tyče nevešel. Sparťané ovšem přeci jen druhého gólu dosáhli, a to sedmačtyřicet vteřin před koncem prostřední části. Střela Jakuba Zembola skončila po odrazu od Kmece za brankovou čarou.

Tak, jak hosté skončili třetinu druhou, začali domácí tu třetí. Olomouckým se podařilo po necelých dvou minutách od úvodního buly snížit na rozdíl jediné branky zásluhou Marka Matašovského. Následně mohli kohouti vyrovnat. Do velkých příležitostí se dostali Mácha a po něm i Poledna, nicméně ani jeden z nich Krbečka překonat nedokázal. Na druhé straně už však síť rozvlněna byla. Po přihrávce Senčáka vstřelil svůj druhý gól v zápase Tomáš Tomek. Vedení hostů mohlo být ještě vyšší, jelikož Olomoučtí šli po faulech Kučery a Handla do tří. Místo toho však fauloval i Tomek, a tak z přesilovky 5 na 3 byla nakonec 4 na 3, přičemž Pražanům se vsítit nepodařilo. Stejně tak se nepoštěstilo ani Hanákům poté, co Handl opustil trestnou lavici a poměr sil na ledě se otočil v jejich prospěch. Do závěrečné sirény tak skóre zůstalo stejné. Sparta zvítězila v plecharéně 3:1 a odvezla si všechny body.

Jan Křivohlávek (HC Olomouc): „Je vidět, že Sparta hraje v pohodě. Je to kvalitní mužstvo a před námi stál nelehký úkol. Vstoupili jsme samozřejmě do utkání s tím, že chceme bodovat. Ačkoliv jsme po dvou třetinách prohrávali 2:0, tak jsme byli odhodlaní dát kontaktní gól a následně i vyrovnat. To první se nám povedlo, avšak bohužel, za stavu 2:1 už jsme jen inkasovali. Soupeř si to pak pohlídal, přičemž nám moc nepomohlo to, že jsme šli do tří. V závěru už bohužel nebyla síla.“