Report ze zápasu OLO vs. ZLN (3:7)

3:7

(0:4, 1:1, 2:2)

PSG Berani Zlín

Do třetice všeho dobrého. Přesně tato slova před úterním střetnutím vystihovala situaci juniorů Olomouce. Svěřenci kouče Karla Berana zahájili sérii přípravných zápasů minulý týden dvěma porážkami a nyní před sebou měli těžký úkol odčinit předchozí dvě zaváhání.

Zlínští se ale už v 9. minutě ujali vedení, když po přihrávkách Filipa Weintritta a Karla Holíka překonal gólmana Tomáše Fajgla útočník Jiří Podešva. O čtyři minuty později zahájil Vojtěch Dobiáš třígólovou pětiminutovku, když jej do samostatného úniku vyslal Sebastian Fajkus. Ve zbytku třetiny se prosadili ještě Filip Weintritt a Richard Hrazdíra, který po spolupráci se zmiňovaným Weintrittem a Petrem Pavlasem vsítil branku dokonce při vlastním oslabení.

Už po 44 vteřinách druhé třetiny zvyšoval po křižmé přihrávce na 5:0 Sebastian Fajkus. O minutu později na něj navázal zlínský Tomáš Martinec, branka ale kvůli hře vysokou holí nemohla platit. V šesté minutě prostřední části hry se gólově přihlásili i domácí. Za střelce byl po akci s Jakubem Horkým a Tomášem Křupou označen forward Patrik Tarnoczy.

Úvod třetí třetiny ale opět patřil Zlínu, když už po čtyřiadvaceti vteřinách zvyšoval skóre na 6:1 Matěj Sebera. Domácí se mohli radovat alespoň z gólu v oslabení, a to už po 25 vteřinách zlínské přesilovky, když se trefil David Vosátko. Z olomouckých se ještě v závěru prosadil Daniel Ministr, který v útočném pásmu zpracoval křižmou přihrávku od Matěje Tomajka. Za devět vteřin ale Zlín zase gólově odskočil zásluhou Sebastiana Fajkuse, a zároveň upravil konečný stav na 3:7.