Report ze zápasu PLZ vs. OLO (1:2)

HC Škoda Plzeň

(1:0, 0:1, 0:1)

Plzeňští Indiáni do zápasu vstupovali s impozantní bilancí - za posledních 14 zápasů dokázali pokaždé bodovat. Pokud by navíc proti Olomouci zaznamenali vítězství, rázem by poskočili na první místo tabulky. Začátek utkání byl nicméně z obou stran opatrný, první větší šance se objevila až v 10. minutě na straně Plzně a hned se jednalo o šanci gólovou. Josef Hasman se po pobídce Adama Ženíška prosadil v přesilové hře. Do konce třetiny pak zvonila branková konstrukce na obou stranách ledu - nejprve Krupa orazítkoval horní tyč a poté do hry z trestné lavice naskočil Sebastián Malát, který nastřelil pravou tyč.

Už po 19 vteřinách se Olomouc radovala z vyrovnávacího gólu, ale rozhodčí vzápětí rozpažil na znamení toho že branka neplatí, protože podle něj kotouč nepřešel brankovou čáru celým svým objemem. Hanáci ale nemuseli smutnit dlouho, ve 24. minutě se totiž po chybě Plzně na útočné modré čáře dostal do úniku Joshua James Mácha a střelou mezi betony brankáře Micky srovnal stav utkání. O pár vteřin později měl Vajner na hokejce gól, jenže kotouč z jeho hole pouze orazítkoval tyč. V průběhu druhé třetiny měla Plzeň několik dalších nebezpečných šancí, všechny však skončily na výborně chytajícím Vojtěchu Mokrém.

Ve třetí třetině nejprve ve vlastním oslabení ujel autor prvního gólu utkání Josef Hasman, jenže v rozhodující chvíli si nesrovnal mířidla a bránu minul o dobrých 20 centimetrů. Na druhé straně nastřelil Tobiáš Handl tyč, kotouč se však šťastně odrazil přímo na čepel Davida Kalače, který otočil stav zápasu. V závěru zápasu zkoušeli domácí své štěstí se šesti bruslaři v poli, ale ani to k vyrovnávací brance nevedlo.