Report ze zápasu OLO vs. MBL (11:1)

11:1

(3:0, 4:0, 4:1)

BK Mladá Boleslav

Lepší vstup do utkání si připravili domácí, kteří se již ve čtvrté minutě ujali vedení. Z levého kruhu vyslal Oldřich Heža rychlou střelu švihem, která se zastavila až v mladoboleslavské brance. Snížit mohl Ficek, jenže jeho průnik dokázal zneškodnit Kochta.

Středočeši si poté připravili ještě pár vyložených šancí, jenže ani jednu nevyužili, což se jim nakonec stalo osudným. Kohouti se totiž v těsně před první přestávkou utrhli do třígólového vedení. Nejprve kotouč za Sejpalova záda dopravil Dominik Novotný, po něm červené světlo rozsvítil zakončením do prázdné branky Oldřich Heža.

Po druhé Hežově trefě v zápase se nechal Martin Sejpal nahradit Maxmiliánem Bačou. Důvodem této výměny nebylo zřejmě ani to, že Sejpal během první třetiny inkasoval tři góly, ale hlavně zranění, které si středočeský gólman s číslem dvě na zádech způsobil při jednom ze zákroků.

Jestli se chtěli středočeští hokejisté dostat do zápasu v prostřední dvacetiminutovce, tak se jim to vůbec nepovedlo. Nejprve totiž v 25. minutě za domácí využil přesilovku Milan Ostřanský, a poté se Hanáci v závěru druhé části prosadili hned třikrát během jediné minuty, když se trefili David Škůrek, Dominik Novotný a Jakub Lehečka.

Za stavu 7:0 po dvou dějstvích se v závěrečné třetině hrálo už jen o to, zda Bruslařský klub vyfasuje nepříjemnou desítku. Naneštěstí pro něj dopadl ještě hůře, neboť Kohouti mu na cestu domů naložili rovnou jedenáct branek. O ty poslední čtyři se postupně postarali Jindřich Zítka, Richard Vaculín, Oldřich Heža, který tak zkompletoval hattrick, a ještě jednou Richard Vaculín.

Takovou opravdu malou náplastí pro Středočechy bylo alespoň to, že neodjeli s nulou v počtu vstřelených gólů. Těsně před koncem utkání totiž v početní výhodě po vynikající kombinaci skóroval do odkryté branky Ladislav Marek. Olomouc si tedy připsala jednoznačný triumf 11:1.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Utkání se hodně podobalo čtvrtečnímu duelu v Liberci, kde jsme vyhráli 8:1. Soupeře jsme jednoznačně předčili a přehráli, dohnali ho do úzkých. S Boleslaví to bylo ale přece jen obtížnější. Sice prohrávala po první třetině 0:3, ale dokázala si vytvořit dvě vyložené příležitosti, které kdyby proměnila, tak mohl zápas vypadat jinak. Nakonec jsme ale utkání jednoznačně zvládli.