Report ze zápasu JIH vs. OLO (6:0)

HC Dukla Jihlava

6:0

(2:0, 2:0, 2:0)

Domácí otevřeli skóre už v sedmé minutě, kdy se prosadil Jan Nevšímal. Ten si všiml chyby olomouckého brankáře, dostal se ke kotouči a zasunul ho do prázdné branky. Půl minuty po brance pak musela Olomouc do čtyř, ale oslabení dobře ubránila. Dvě přesilovky dostali k dobru také hosté, ale taktéž je nevyužili. Dukla však využila před koncem třetiny jednu ze svých šancí, kdy kotouč dopravil před branku Menšík, následně si ho vzal do moci Patrik Čermák, který ho nadvakrát dostal do branky.

Vstup do třetiny se nevydařil ani na druhý pokus. Martin Matějíček totiž vsítil už jednasedmdesát sekund po startu periody. Od modré vypálil střelu po ledu, která ale doklouzala až za záda brankáře Špunara. Ten toho měl dost, a tak se v kleci vyměnil s Kmecem. Ani on však nedokázal zlikvidovat všechny střely soupeře. Čisté konto pak držel jen šest a půl minuty, než ho dokázal překonat Štěpán Šabatka z kruhu přesnou ránou do vinglu. Druhá třetina tak opět nabídla dvě branky v olomoucké síti.

Do poslední dvacetiminutovky šli domácí ještě v pokračující přesilové hře. Ale tu nevyužili. Ve 48. minutě už mohli domácí slavit „bůra“, kterého soupeři nadělili. Prosadil se Michal Kerber. O šest minut později se pak na ledě strhla potyčka a vylučovalo se na obou stranách. Čtyři a půl minuty před koncem pak Dukla udeřila naposledy, když perfektní samostatnou akci předvedl Marek Melenovský, který zakončil pod víko po bekhendovém blafáku. Zápas tak skončil výsledkem 6:0.