Report ze zápasu HKM vs. OLO (2:5)

Mountfield HK

2:5

(0:2, 1:0, 1:3)

Olomoučtí junioři v sobotu pokračovali v DHL Superpoháru druhým kolem, které je zavedlo na led hradeckého Mountifeldu. Toho stavělo do role favorita celkové prvenství v turnaji O pohár DHL, Hanáci si však nesli do utkání lepší bilanci ze vzájemných zápasů. Ty totiž oba vyhráli shodně 4:3 po samostatných nájezdech.

Hradec Králové na nic nečekal a zahrozil už po minutě hry, jenže gól přišel až vzápětí a přesně na opačném konci kluziště. Joshua James Mácha prokázal skvělý důraz na hranici brankoviště a protlačil puk do sítě. Domácí mohli odpovědět ve 13. minutě, když Olomouc vyfasovala trest za příliš mnoho hráčů na ledě, místo toho však zahrozil Handl při vlastním oslabení a Sajdl měl co dělat, aby udržel svůj tým na dosah vyrovnání. Po vypršení trestu však přišla přesilovka kohoutů a to hned dvojnásobná. V té už byl domácí brankář na akci hostů krátký a Tomáš Krupa navýšil vedení kohoutů na dvě branky.

Z kraje druhé části mohl snížit Tecl, který jel sám na Mokrého, hostující brankář se však vyznamenal skvělým zákrokem. Na druhé straně zahrozili Kořenek a po něm i Štědrý, pokus prvního z nich však zastavil Sajdl, v druhém případě mu vypomohl obránce Voňka. Ve 37. minutě čekání na gól skončilo a byl to Hradec Králové, kdo pohnul se skóre. Martin Pěnčík vystřelil zpoza změti hráčů a v přesilové hře vstřelil kontaktní branku.

Ve třetí části měl na holi vyrovnání Poppel, místo toho ale přišly dva rychlé údery Olomouce a bylo rozhodnuto. Nejprve se z těsné blízkosti prosadil Matúš Hlaváč, jen 70 vteřin po něm přidal svou druhou branku v zápase Joshua James Mácha. Hradci se ještě podařilo odpovědět, Petr Poppel už svou další šanci nepromarnil, ale to bylo ze strany Mountfieldu vše. Kohouti už si vedení pohlídali a dvě minuty před koncem pečetil gólem do prázdné branky David Kalač.