Report ze zápasu MBL vs. OLO (4:3)

BK Mladá Boleslav

4:3p

(0:1, 3:1, 0:1 – 1:0)

Úvod utkání byl zároveň jedním velkým rekordem. Více jak deset minut se nepřerušovalo. Hra se přelévala z jednoho konce na druhý a čas na světelné tabuli volně plynul. Na první větší šanci si diváci museli počkat až skoro do poloviny první třetiny, kdy se k puku dostal Podsedníček, kterému se ale nepodařilo před ležícím Urbischem zvednout černou pryž.

V další šanci se v 16. minutě ocitl Frolík, který ale jednou rukou neodkázal došťouchnout puk za brankovou čáru. První gól zápasu po samostatném úniku ve vlastním oslabení vstřelila Mora, konkrétně Lukáš Králík, který se dostal za posledního boleslavského obránce a ujížděl sám na Ašenbrennera. Boleslav byla posléze blízko vyrovnání, když puk poskakoval doslova po brankové čáře, ale nikdo z domácích borců jej nedokázal dopravit za ni.

V úvodu druhé třetiny si to vpřed jako blesk zamířil Milan Ostřanský, který byl v úniku podražen Šťávou, a tak bylo nařízeno trestné střílení. To olomoucký mladík neproměnil, a tak hra pokračovala dál. Pak se ale vytáhl Urbisch, který předvedl bryskní zásah proti trojici Boleslavských. Následně se potvrdilo hokejové pravidlo „nedáš-dostaneš“, když další hrubici domácích potrestal opět Lukáš Králík.

Boleslav se zdravě naštvala a rozhodla se s nepříznivým skóre něco udělat. Prvním světlým zábleskem byl gól Ivana Ďurače, který vymíchal Urbische a přehodil hostujícího gólmana. Druhý zářez si mohl připsat také on, ale Urbisch jeho pokus pouze vyrazil před sebe, tam se ho ale zmocnil Dmitry Byakov, který číhal u tyče a i v pádu poslal puk Urbischovy rovnou mezi nohy a bylo srovnáno. Olomouc na ledě najednou nepůsobila tak sebejistě, jako v začátku utkání. A se sebevědomím jí nepomohl ani třetí gól Boleslavi, který vstřelil Patrik Podsedníček, který vymetl pavučiny v horním levém růžku olomoucké branky.

Boleslav od samého začátku třetí třetiny bránila těsné vedení a dost možná by se jí to i podařilo, jenže tlak hostí stále narůstal a ve 46. minutě vyvrcholil vyrovnávací brankou Michala Zezuly, který využil svého důrazu v brankovišti. Přes všechny šance obou celků ale utkání pomalu ale jistě směřovalo do prodloužení. Za výkony si ale smírný výsledek po základní hrací době oba celky zasloužily.

Jelikož třetí třetina překvapivě nenabídla rozuzlení celého utkání, musela si osmdesátka přihlížejících počkat až do prodloužení, které ale netrvalo dlouho. Boleslav nechtěla poslat zápas až do nájezdů, které jsou takříkajíc obrovskou loterií. Namísto toho jí stačilo 40 vteřin ukrojené přesilovky ze třetí třetiny. Ihned po buly Bruslaři sevřeli Moru v jejím obranném pásmu, Bernad nastřelil puk od modré na teč Markovi, který ještě zkusil dorážet, ale posledním, kdo se dotkl skákajícího puku a dorazil jej za Urbische byl Jakub Kotala.

OHLASY

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Bylo určitě dobře, že se rozhodlo už v zápase s Kometou. S Olomoucí už šlo spíše o to, na kterém místě se umístíme. Určitě jsme chtěli vyhrát, s tím jsme do zápasu také šli. Jsem rád, že i za nepříznivého vývoje jsme dokázali utkání otočit. Bohužel jsme inkasovali ve třetí třetině, ale pak alespoň v prodloužení se štěstí přiklonilo na naši stranu. Kluci bojovali a důležitá je pro nás především příprava na nadcházející zápasy a boj o play-off.