Report ze zápasu OLO vs. SLA (4:2)

(2:2, 1:0, 1:0)

HC Slavia Praha

Úvod zápasu se nesl ve znamení přesilových her. Na trestnou lavici usedli postupně Labuzík, Matašovský a Kvasnička. Právě během toho, co poslední jmenovaný odpykával trest za příliš mnoho hráčů na ledě, přišla první branka kohoutů. Patrik Tarnoczy napřáhl na levém kruhu, a střelou na bližší tyč překonal brankáře Pittra.

Slávisté se ovšem následně hnali za vyrovnáním, kterého nakonec i docílili. Stanislav Tichý poslal kotouč přesně pod horní tyč Špunarovy branky. Aby toho nebylo málo, Pražané hned vzápětí dokonce stav utkání otočili. Lukáš Strnad vystihl chybnou rozehrávku, načež svižnou střelou nad lapačku rozvlnil síť. Kohouty ovšem tento sled událostí nepoložil. Naopak, ještě před sirénou se jim podařilo opět stanovit nerozhodný stav. Daniel Ministr propálil vše, co mu stálo v cestě. Pittr s touto střelou nemohl moc dělat, jelikož měl zakrytý výhled. Do kabin tak hráči odcházeli za stavu 2:2

Ihned zkraje druhé části Hanáci opět přetavili vedení na svoji stranu. Další nabídnutou početní výhodu využil střelou nad Pittrovo rameno Matěj Tomajko. Olomoucký kapitán mohl následně náskok navýšit, avšak hostující brankář vytáhl proti jeho ráně výborný zákrok. Stejně tak si poradil i s únikem Ministra. Do třetí třetiny si tak olomoučtí mladíci odnesli pouze jednobrankový náskok.

Závěrečná perioda přinesla tvrdší hru na obou stranách. Vše vrcholilo hlavně v závěru, kdy Koblížek krosčekoval jednoho z domácích hráčů, což jel pomstít Kučera. Rozhodčí poslal oba borce na trestnou lavici. Následně zkoušeli hosté hru bez brankáře, nicméně místo kýžené vstřelené branky přišla obdržená. Daniel Ministr vystihl přihrávku jednoho ze Slávistů, načež uklidil kotouč do prázdné klece. Před koncem utkání ještě došlo k další šarvátce mezi Handlem a Strnadem, avšak výsledek utkání už tento konflikt neovlivnil. Kohouti zvítězili 4:2, díky čemuž ukončili třízápasovou sérii bez bodového zisku.