Olomouc začala utkání aktivněji. První zajímavou šanci si připsal Michal Tomeček, bekhendovou střelou z pravého kruhu ale trefil pouze boční síť. Zanedlouho hráli Hanáci první přesilovku. Zlínští hokejisté byli zamčeni ve svém obranném pásmu, avšak žádná nebezpečná akce ze strany Mory nepřišla. Naopak krátce po skončení početní nevýhody se ke kotouči dostal Lukáš Heč, objel si olomouckou bránu a snažil se zakončit do zcela nebráněného prostoru. Na poslední chvíli mu ale do jeho střely vložil jeden z beků domácích hůl.

V čase 10:45 využil Richard Marek zaváhání v rozehrávce Olomouce a okamžitě vypálil na Nowaka. Ten přes zakrytý výhled jeho pokus vůbec nezpozoroval. Za pouhých devět sekund se Ševci radovali znovu. Lukáš Chudil přihrál zpoza brány na připraveného Adama Lacigu, ten našel malou mezírku u pravé tyče, kterou puk procedil až za Nowakova záda. V 16. minutě se o snížení postaral střelou do horních pater zlínské klece Michal Tomeček, jenž stál na konci skvělé olomoucké kombinace.

Na začátku druhé třetiny hrály oba celky přesilovku, avšak speciální formace na oslabení byly stoprocentní. Psal se čas 26:12, když se Olomouc dostala do přečíslení dva na jednoho. Jan Kučera se rozhodl přihrát na Radima Hradila na druhé straně brankoviště, ten naznačil střelu a bekhendovou kličkou překonal bezmocného Málka. Olomoucká radost ale netrvala dlouho. Hanáci si opět nepohlídali hráče před svou svatyní, Lukáš Chudil vyslal pas na volného Patrika Nábělka, jenž kotouč dorazil do úplně odkryté klece. Na druhé straně nastal obrovský závar ve zlínském brankovišti, Jan Kučera ale ležící puk na brankové čáře nedokázal dostrkat až do sítě.

Vzápětí podobná šance nastala také před olomouckou svatyní, tentokráte už s úspěšným koncem. Adam Laciga vyslal na Nowaka ránu z levého kruhu, kotouč zůstal ležet v brankovišti, odkud ho Adam Burian poslal mezi tři tyče. Zanedlouho mohl snížit Michal Tomeček, v úniku ale Málka bekhendovou kličkou nepřekonal. Hned nato vytvořil zajímavou akci Radim Hradil, jenž poslal křižný pas na Marka Matašovského, ten však poskakující puk před úplně odkrytou klecí netrefil.

V závěrečné části hry se Olomouc snažila svůj tlak vystupňovat, příliš se jí to ale nedařilo. Do tříbrankového vedení poslal Zlín po přesné střele nad beton k protější tyči Lukáš Chludil. Psal se čas 55:39, když se po nastřelené konstrukci Adamem Tomigou dostal k dorážce do zcela odkryté klece Radim Hradil. Hanáci se v závěru ještě pokusili o hru bez gólmana, do prázdné klece upravil na konečných 6:3 Filip Kaláč. Zlín si tak zaslouženě odváží všechny tři body.