Report ze zápasu OLO vs. HKM (2:0)

2:0

(0:0, 2:0, 0:0)

Mountfield HK

První minuty zápasu se hrály v rychlém tempu. Hradeckého útočníka Šedivého vychytal Jan Špunar, následně na druhé straně zasahoval Jakub Tichý po pokusu Matěje Tomajka.

Už ve čtvrté minutě dostali domácí k dispozici početní výhodu, při které se musel hradecký brankář ve své kleci ohánět po několika nebezpečných pokusech v rychlém sledu. Bezprostředně po skončení přesilovky se na opačné straně hrací plochy dostal do samostatného úniku Radek Pilný, Špunara však nepřekonal. V polovině první třetiny dostali možnost přesilové hry i hradečtí Lvi. Skórovat ovšem nezvládli. V závěru úvodní periody pálil z první domácí Aleš Poledna, pokus z bezprostřední blízkosti zastavil připravený brankář Jakub Tichý.

Domácí hokejisté si nedokázali přenést aktivitu ze závěru první třetiny do prostřední části hry, takže první pětiminutovku čelili výrazné herní převaze Hradce. Přesto to byli právě oni, kdo se radoval z úvodní branky zápasu. Střelu Matěje Tomajka z levého kruhu dokázal dorazit za záda Tichého pohotový Matyáš Fasner. Téměř v závěru třetiny se měnilo skóre podruhé, když Joshua James Mácha po krásné samostatné akci dopravil nadvakrát puk za brankovou čáru.

Zkraje třetí třetiny mohlo přijít zdramatizovaní zápasu. Adam Jirků však v ohromné šanci skórovat nedokázal, domácí brankář si naopak připsal vynikající zákrok. V dalších fázích se tvořivé iniciativy ujal opět domácí tým, ke změně výsledku utkání to však nevedlo.

Dvě a půl minuty před koncem vyzkoušel Hradec hru bez brankaře se šesti bruslaři. Úspěch tento tah nepřinesl, naopak si hradečtí vysloužili trest za mnoho bruslařů na ledě. Utkání se tak už pouze dohrávalo. Olomoučtí hokejisté zvítězili 2:0, a naladili se tak tím nejlepším možným způsobem na ostrý start extraligy juniorů.

Karel Beran (HC Olomouc): „Byl to těžký zápas a vítězství je pro nás ohromně cenné. Hráli jsme velmi dobře odzadu, i když je pravda, že se soupeř dostal do několika dobrých šancí. Vepředu jsme si dokázali vytvořit plno příležitostí a věřím, že příště budeme produktivnější.“