Report ze zápasu HKM vs. OLO (3:4)

Mountfield HK

3:4sn

(1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)

Hanáci začali zápas ne úplně povedeně. Ani ne po čtyřech minutách totiž nabídli domácím dvojnásobnou početní výhodu, když Pírka na trestné lavici doplnil Hlaváč. Tento krizový moment ale přečkali.

Největší šance úvodní části byly k vidění až ke konci třetiny, když nejprve pálil nebezpečně olomoucký bek Vosátko, kterého na druhé straně následoval Budina střelou z levého kruhu. Oba brankáři ale své týmy podrželi.

Pár vteřin na to ale již diváci na zimním stadionu v Hradci Králové viděli první branku. Petr Poppel totiž i trochu se štěstím dokázal překonat Mokrého v brance Olomouckých.

Svěřence trenéra Berana ale inkasovaná branka nesložila. Minutu na to dokonce vstřelili gól. Hlavní rozhodčí jej ale nemohl uznat, protože Handl dostal puk za záda Ševců rukou.

Pár minut po začátku druhé části dokázali Hanáci srovnat. Daniel Ministr pohotově ranou z první překonal hradeckého brankáře. Jenže vyrovnaný stav trval pouze 26 vteřin. Pokus Matěje Moronga z úhlu z levé strany se vešel mezi bližší tyč a tělo olomouckého brankáře Mokrého.

Kohouti ale opět dokázali vyrovnat, když využili dvojnásobnou početní výhodu a byl to opět ten samý hráč, který se postaral o první branku. Půl minuty před koncem prostřední periody totiž dorazil Daniel Ministr do branky střelu Rutara a bylo opět srovnáno.

V poslední části se dostali olomoučtí hokejisté poprvé v zápase do vedení, když se z levého kruhu v přesilové hře trefil David Vosátko. Jenže i Hradečtí dokázali nakonec v závěru utkání vyrovnat a dokonce mohli celý zápas rozhodnout. Nejprve překonal Mokrého Štěpán Budina a poté zhruba šest vteřin před koncem se řítil sám na Mokrého Ďuriš. Olomoucký brankář mu ale skórovat nedovolil.

V prodloužení měli největší šanci domácí, po projektilu Váchala dorážel před ležícím brankářem Morong. Defenzíva Hanáků ale předvedla velkou obětavost a jeho pokus zablokovala. Rozhodnout proto musely nájezdy.

V těch ukázali větší šikovnost Hanáci, kteří dokázali proměnit dvě trestná střílení zásluhou Tomajka a Kučery. To domácí nedokázali Mokrého překonat ani jednou, proto se z vítězství mohli radovat olomoučtí junioři. Vítězná branka byla připsána Matěji Tomajkovi.