Report ze zápasu OLO vs. JIH (4:1)

4:1

(1:0, 2:0, 1:1 - N 0:1)

HC Dukla Jihlava

Vstup do utkání měli mírně lepší hokejisté jihlavské Dukly, všechny jejich šance, které připravoval zejména kapitán Vítězslav Brož, však likvidoval skvělými zákroky domácí brankář Marek Hasala. Na první branku si diváci počkali až do času 8:16, když ujel do breaku Michal Matiaško a nedal svým zakončením brankáři Jihlavy šanci. Hanáci se nakonec radovali až když gól posvětil brankový sudí. První vstřelená branka domácí celek uklidnila – navrch se přidaly skvělé zákroky brankáře Mory a do kabin se šlo za stavu 1:0. Snad nejvíc své spoluhráče Marek Hasala podržel na konci celé třetiny, když vychytal hostujícího kapitána v největší neproměněné šanci celé první dvacetiminutovky.

Ve druhé třetině už se hra definitivně začala naklánět na stranu Hanáků, ti zlepšili oproti první třetině už tak kvalitní herní projev a díky dvěma slepeným brankám ze začátku druhé periody odskočili soupeři na rozdíl tří gólů.

O první brankový zásah druhé dvacetiminutovky se postaral při přesilovce David Štefka, ten dostal perfektní přihrávku na modrou od Matúše Hlaváče a nekompromisně prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Včetně brankáře Chaloupka, který se jen ohlédl a lovil puk ze své sítě. Za necelých 40 sekund byla gólová radost Kohoutů dvojnásobná - Joshua James Mácha se totiž ze všech nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a zasunul kotouč k levé tyčce jihlavské svatyně. Olomoučtí tak dokázali během minuty odskočit o dvě branky a zlomil tím zápas na svou stranu. Jihlavští se pak začali dopouštět zbytečných faulů a ve 32. minutě hráli dokonce krátké oslabení ve třech – Mora však 24sekundovou dvojnásobnou početní výhodu nevyužila a do kabin se tak šlo za stavu 3:0 pro domácí.

Hanákům se stejně jako ve druhé třetině i v té třetí podařilo vsítit rychlý gól. O ten se ve vlastním oslabení postaral svou trefou Josef Podlaha. Domácí forvard se dostal k odraženému kotouči a prakticky z první jej dokázal dostat za záda brankáře Dukly. Olomoučtí tak vyloučení Tobiáše Handla přestáli tím nejlepším možným způsobem. Hra se po čtvrtém gólu Mory hodně uklidnila. Hanáci začali přesně plnit své defenzivní úkoly podpořené několika skvělými zákroky svého brankáře.

Když už se zdálo, že Marek Hasala udrží čisté konto, tak přišlo vyloučení Jakuba Horkého, které Dukla dokázala potrestat gólem. O branku se po křižné přihrávce od Daniela Piskače postaral Jakub Krajíček a připsal tak hostím alespoň čestný úspěch v základní hrací době.

V prodloužení, které se v letošní sezóně hraje bez ohledu na výsledek, byli po většinu času na puku hráči Olomouce. Až do chvíle, než se ke kotouči dostal hostující kapitán Vítězslav Brož a nedal brankáři Mory svým zakončením pod víko nejmenší šanci. Jihlava si tak domů veze alespoň jeden bod z dodatečného prodloužení.

Jiří Rech (HC Olomouc): S dnešním utkáním jsme z našeho hlediska spokojení, ale co se týče první třetiny, tam nás gólman dost podržel, chytil minimálně tři góly. Po první třetině, kterou jsme vyhráli 1:0 se nám povedlo výborně vstoupit do té druhé, kdy to bylo najednou 2:0, 3:0 a pak už jsme si to více méně pohlídali. Když člověk pak vyhrává 3:0 tak ten hokej vás baví mnohem víc, kluci si to užívali, ale s tím, že jsme perfektně hráli dozadu a podrželi jsme si výsledek.