Report ze zápasu JIH vs. OLO (1:2)

HC Dukla Jihlava

1:2

(1:1, 0:1, 0:0)

První třetina začala pro domácí Duklu velice dobře. Již v páté minutě otevřel skóre zápasu Patrik Čermák, který svojí střelou zpoza branky Hasaly trefil kotouč do jeho betonů, od kterých se odrazil až za brankovou čáru - 1:0. Radost domácích ale trvala pouhých pět minut. V 10. minutě dala Dukla Olomouci možnost početní výhody 5 na 4, ve které zavezl kotouč do útočného pásma Pírek, posunul ho rychlou přihrávkou na Davida Roseckého, který pravděpodobně bruslí nasměroval kotouč až za záda Maláče a bylo vyrovnáno 1:1. Do konce třetiny měly gólové šance oba celky, ale na obou stranách v brankovištích dominovali gólmani, díky kterým šli hráči do kabin za stavu 1:1.

Druhá část byla už na góly o něco málo chudší. Na obou stranách, stejně jako v první třetině, dominovali gólmani. Ke gólům nepřispěly v průběhu druhé části ani početní výhody na obou stranách. Obrovskou šanci měl po samostatném úniku Patrik Čermák, který vypálil před Hasalou bekhendem, ale branku přestřelil. Do vedení šla Olomouc po gólu v poslední minutě druhé třetiny, kdy si na mezikruží před Maláčem vybruslil Tobiáš Handl, obdržel přesnou přihrávku na hůl a poslal kotouč do odkryté klece - 1:2.

Do třetí třetiny vstoupili domácí agresivně, snažili se za každou cenu vyrovnat, ale ve většině případů narazili na skvěle připraveného Hasalu nebo pohořeli v koncovce. Hráči Olomouce si hráli svojí hru, kdy se nemuseli příliš tlačit dopředu. Domácí to ke konci třetiny zkoušeli také se šesti hráči na ledě, ale ani to nepomohlo k vyrovnání zápasu. Ve třetí třetině tedy branka nepadla a zápas skončil za stavu 1:2.

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): Pro nás velmi těžké hodnocení. Naprosto vyrovnaný zápas, myslím si, že jsme byli i chvílemi lepší. Rozhodl produktivnější tým a myslím si, že ve druhé třetině, kde jsme měli pět nebo šest obrovských šancí, které jsme buď nedokázali vyřešit správně a nebo jsme jimi pohrdli a nakonec jsme dostali půl minuty před koncem gól do šatny. Potom už bohužel z toho našeho tlaku nic nebylo. Bohužel výsledek je takový, jaký je, ale za ten výkon musím kluky pochválit.