Report ze zápasu MBL vs. OLO (6:1)

BK Mladá Boleslav

6:1

(1:1, 3:0, 2:0)

Úvod zápasu chytli Hanáci skvěle. Již v čase 6:47 se po přihrávce Matašovského prosadil střelou z kruhu Matyáš Fasner. Domácím však netrvalo vyrovnání dlouho a ještě před polovinou první periody skóroval kapitán Karel Křepelka. Následujících deset minut hrací doby přineslo hokej ze strany na stranu s minimem šancí a po úvodní třetině tak platil nerozhodný stav 1:1.

Prostřední dějství bylo však výrazně v rukou domácích. Necelých pět minut po úvodním buly si druhou branku večera po krásné individuální akci připsal Karel Křepelka. Mladoboleslavský kapitán měl svůj díl i na třetí brance domácích, když přesnou přihrávkou našel volného Sebastiana Jasečka. Pověstný hřebíček do rakve zasadil vteřinu před koncem druhé části po pasu zpoza branky Tomáš Vyroubal. Oba týmy tak šly do kabin se skóre 4:1 pro domácí.

Kohouti do třetí třetiny nenaskočili vůbec dobře. Ve 44. minutě dostal Groch trest na pět minut plus do konce utkání. Této šance se chopil Jakub Hruška, který tak zvyšoval na čtyřbrankové vedení. V polovině posledního dějství nahodil Moravec puk na Frgálovu branku tak šikovně, že se nakonec odrazil k připravenému Vojtěchu Hradci, který se ze své pozice nemýlil. Do vypršení základní hrací doby další branky nepadly a konečné skóre tak bylo 6:1 pro Mladoboleslavské.