Report ze zápasu OLO vs. VIT (1:5)

(1:2, 0:2, 0:1)

HC Vítkovice Ridera

Hned na úvod šli Hanáci do tří. Už to vypadalo, že dvojité oslabení ubrání, jenže v čase 8:01 našel Krejsa volného Matyáše Melovského na levém kruhu, který vyslal tvrdou ránu na bližší tyč. Zanedlouho si přesilovku pět na tři zahrála také Olomouc. Nejdříve pálil z první Poledna, jehož pokus skončil odražený od masky brankáře hostů. Poté střílel také Groch, jeho pokus však proletěl jen pár centimetrů od brankové konstrukce. Zajímavou příležitost si vytvořil i Handl, který dorážel nahozený kotouč od modré, Irgl byl však připraven.

Vítkovice už hrály ve čtyřech, když přišel obrovský závar v jejich brankovišti. Hráči s kohoutem na hrudi již dávali ruce vítězoslavně nad hlavu, avšak hlavní arbitr rozpažil, jelikož puk brankovou čáru patrně nepřešel. Po sérii šancích domácích se do útočného pásma podívali taktéž Ostravané. Krásnou souhru Bystroně s Tvrdým zakončil střelou do odkryté klece kapitán hostů Josef Krejsa, čímž zvýšil vedení svého celku již od dvě branky.

V čase 19:58 se Mora přece jenom prosadila. Patrik Tarnoczy vyslal skrytou střelu mezi tři tyče, vítkovický gólman se ke kotouči natahoval marně. Druhou část hry zahájila Olomouc pod silným soupeřovým tlakem, který vyústil až v další gól. Jiří Tvrdý dorazil pokus Krejsy, který si tak připsal už třetí bod v utkání. Hned nato se mohl na střeleckou listinu zapsat znovu, když vzal přečíslení tři na jednoho na sebe, avšak střelou s příklepem těsně minul horní tyč.

Kapitán ostravského celku však byl stále velice aktivní, tentokrát se dostal do velké příležitosti s Gebauerem. Druhý jmenovaný však touš po křižném pasu usměrnit do olomoucké brány nedokázal. Konec prostředního dějství odehráli Kohouti v oslabení, Špunarova brána ale výrazně ohrožena nebyla.

Do závěrečné periody Olomouc rozhodně nevstoupila pravou nohou. Handl musel za vražení na mantinel jít předčasně do sprch, navíc čekala hráče v červenobílých dresech pětiminutová početní nevýhoda. Velkou šanci v přesilovce měl Bystroň, jehož dělovku od modré zastavila až branková konstrukce. Poté se do úniku dostal Holaník, Špunar si s jeho forhendovou kličkou ale poradil na jedničku.

V závěru hry se po skončení olomoucké přesilovky prokličkoval k levému kruhu Alex Kotásek, z něhož vyslal tvrdou ránu, která se zastavila až v síti branky domácích. Zbytek klání odehrála Olomouc v přesilovce, tu si už však hosté pohlídali. Kohouti tak čtyřzápasovou sérii domácích utkání zakončili prohrou 5:1 s vítkovickou Riderou.

OHLASY

Karel Beran (HC Olomouc): „Soupeř byl dneska lepší. Neměli jsme moc příležitostí, soupeř byl u všeho rychleji, nevyhráli jsme osobní souboje, puky jsme si nedávali přesně do hole a šance jsme řešili pozdě nebo nepřesně. Soupeř byl v tomto lepší a celý zápas kontroloval hru. My jsme od začátku tahali za kratší konec, proto jsme 5:1 prohráli. Přesilovky rozhodují zápasy a oni tu pět na tři dali a my ne. Byli jsme zbrklí, místo toho, aby jsme si nahráli a poslali tam tři - čtyři střely, tak tam přišla jedna - dvě. Tři minuty hrát dvojitou přesilovku je prostě tak dlouhá doba, že bychom zní měli dát gól a ten jsme nedali.“