Report ze zápasu OLO vs. KLA (4:1)

(2:0, 0:0, 2:1)

Rytíři Kladno

V prvních několika málo minutách utkání měli trochu více ze hry Kladenští. Nejprve se Rytíři snažili dostat puk za záda Urbische po zmatku před bránou, o chvíli později puk trefil jen boční síťku olomoucké branky. Pak se ale objevil před svatyní hostů Beták. Olomoucký útočník ale trefil jen chrániče Stahla. O pár minut později pak nechali hosté nehlídaného před bránou Krátošku. K domácímu forvardovi se ale puk přes bránící hráče nedostal.

Devátá minuta už ale přinesla první branku utkání. Obránce domácích Jan Brandýs se dostal do samostatného úniku a střelou z boku překonal kladenského gólmana pod lapačkou. Pak zahrozilo i Kladno. Z těsné blízkosti zkoušel překonat Urbische Machač, domácí strážce svatyně byl ale připraven. Jen o několik vteřin později se sám před bránou objevil i Slánský, ani ten ale na brankáře Kohoutů nevyzrál.

Utkání pak pokračovalo vyrovnanou hrou, ani jeden z týmů si ale nedokázal vytvořit velkou šanci. Čtyři minuty před koncem první dvacetiminutovky ale přibyl do seznamu střelců další z olomouckých útočníků. Kapitán Kohoutů Milan Ostřanský zkusil vystřelit mezi třemi hráči Rytířů a trefil se přesně nad pravé rameno hostujícího gólmana.

I úvod druhé části vyšel lépe Rytířům. Hosté během několika prvních minut prostředního dějství vyslali na olomouckou branku hned několik střel, Urbisch si ale se všemi dokázal poradit. Ani útok Zajíce se Špačkem se nesetkal s úspěchem, když hostující hráči přišli o kotouč hned za modrou čárou. Na druhé straně se ve slibné šanci ocitli Ostřanský s Krátoškou, když první jmenovaný zkoušel tečovat nahození Krátošky, trefil však pouze betony Stahla. O něco podobného se chvíli na to pokusil na druhé straně Machač, který dorážel střelu Šilhavého, ani kladenský útočník ale úspěšný nebyl.

Ve dvacáté osmé minutě byli domácí znovu blízko gólu, když Rašner našel přihrávkou zpoza branky Krátošku, který však trefil jen výstroj hostujícího maskovaného muže. A právě Rašner pak v oslabení vyvezl puk ke kladenské bráně, svou střelou však trefil jen pravou tyčku. Do třetice pak olomoucký obránce zkoušel překonat Stahla po tom, co obkroužil branku a hledal mezeru u pravé tyčky.

Hned na začátku třetí třetiny si pak Olomoučtí zahráli další početní výhodu. A bleskově ji využili! Po devíti vteřinách dokázal nasměrovat puk mezi tři tyče Martin Konečný. Zhruba deset minut před koncem utkání se pak Rašner po návratu z trestné lavice zapojil do gólové situace, když ve spolupráci s Konečným našel Šimona Betáka, který mířil přesně mezi tyčku a Stahlovo rameno.

V padesáté páté minutě pak musel vytáhnout ze svého arzenálu další skvělý zákrok olomoucký brankář. Janeček se totiž objevil zcela sám před bránou domácích. Hostující hráč ale nedokázal zvednout kotouč nad beton ležícího Urbische. Jen minutu a šestnáct vteřin před koncem však Urbisch o čisté konto přišel, když se o čestnou branku Kladna postaral Vladimír Macháček.

OHLASY

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Těší mě, že jsme třikrát za sebou vyhráli a myslím, že jsme udělali dost radikální krok k tomu, abychom se vyhnuli problémům v podobě bojů o záchranu nebo baráže. Já jsem spokojený s vítězstvím, ale už méně s první třetinou, která nám nevyšla podle našich představ. Podle mého jsme ale byli od půlky zápasu mužstvem, které diktovalo tempo a které bylo lepší.