Report ze zápasu LIT vs. OLO (6:1)

HC Verva Litvínov

6:1

(1:0, 3:0, 2:1)

Skóre se poprvé měnilo v čase 8:57. Po souhře Jakuba Bednaříka a Marka Slavíka se prosadil Jan Ekrt. Následně šli Hanáci po dvou vyloučeních do tří, oslabení však zvládli na výbornou. Co už se ale Olomouci nepovedlo byl vstup do druhého dějství. Na začátku 24. minuty skóroval po pobídce Jana Vopata Jan Janda. Za dvě minuty se domácí radovali znovu, když se situace opakovala, akorát byl střelcem tentokráte Jan Vopat a nahrávačem Jan Janda.

Po třetí brance Litvínova přišla dlouhá série vyloučení na obou stranách. Nejprve se třikrát provinila Verva, kohouti dokonce chvíli hráli proti třem, nicméně tyto šance neproměnili. Hned nato si přesilovku vyzkoušeli také Chemici, dvouminutový trest Adama Panáčka za vyhození puku mimo hrací plochu dokázal zužitkovat krátce před odchodem do šaten Vít Beran.

Hned v úvodní sekundě závěrečné části hrála Mora v početní převaze, na první gól v síti Kliky to ale nestačilo. Naopak se do útoku dostal Marek Slavík, jenž přidal na účet domácích pátou branku. Olomoucká nedisciplinovanost však pokračovala dále, když si šli na dvě minuty odpočinout Martin Pigl a Stanislav Ruda. Dvojitá přesilovka pro Litvínov trvala necelou půl minutu, když se po souhře s Matějem Horou trefil Jan Vopat.

Hanáci i přes velice nepříznivý stav utkání rozhodně nevzdali, což nakonec vyústilo k zasloužené brance Adama Panáčka, jenž se prosadil po spolupráci s Davidem Stratilem a Šimonem Grochem. Následovalo ještě vyloučení na obou stranách, ani jedna přesilovková formace se už další branky nedočkala. Olomouc tak odjíždí z Litvínova s vysokou porážkou.