Report ze zápasu UNL vs. OLO (1:4)

HC Slovan Ústí nad Labem

1:4

(1:1, 0:3, 0:0)

Ústečtí Lvi z posledních čtyř zápasů dokázali přehrát pouze beznadějně poslední Most, naposledy schytali debakl v Mladé Boleslavi a ztratili snad i teoretickou šanci na postup do play-off.

Proti Olomouci tak žlutomodří nebyli vůbec v dobré pozici a každý bod proti favoritovi by se jim hodil. Přestože začátek utkání vypadal nadějně a po brzké šanci Roda už chtěli domácí slavit úvodní branku, nakonec se jako první dočkali hosté z Olomouce. V sedmé minutě se prosadil v přesilové hře Pavel Selingr. Domácí ale nečekali na vyrovnání vůbec dlouho. O dvě minuty později srovnal krok povedenou brankou kanonýr Lvů Jaroslav Roubík. Stav po první třetině byl tak vyrovnaný.

Takový průběh by se Lvům určitě líbil, ve druhé třetině domácí ale naprosto selhali. Prostředních dvacet minut hry bylo v jasné režii olomoucké Mory, která hned třikrát navýšila své vedení. Nejprve ve 22. minutě strhl vedení na stranu Mory Lukáš Králík, který byl důrazný před brankou. Ve 32. minutě se pak prosadil Rostislav Marosz a jedenadvacet sekund před druhou sirénou skóroval i Denis Kindl. To už ale byl mimo hru ústecký gólman Petrásek, který se zranil a do klece tak musel jeho náhradník Dlouhý.

Ve třetí třetině si již oba celky byly jisté vývojem utkání, a tak poslední část zápasů postrádala patřičné tempo. V posledních minutách se duel před 639 diváky spíše jen dohrával. Olomouc vědoma si svého náskoku už nebyla v útoku tolik aktivní a domácí Lvi se zase nezmohli na odpor. A přestože Slovan měl ještě v závěru výhodu dvou přesilovek, další kotouč gólman Mory Vošvrda již nepustil.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): Odehráli jsme slušně pouze první třetinu, kdy jsme se Olomouci vyrovnali v pohybu, v osobních soubojích a především v bojovnosti. Úvodní část proto skončila zaslouženou remízou 1:1. Druhé dějství bylo z naší strany hodně špatné. Dostali jsme druhý a třetí gól jako přes "kopírák", kdy nejsme schopni pokrýt hráče soupeře v brankovišti. Po třetí brance zápas mužstvo zabalilo a to se nesmí stávat. Třetí dvacetiminutovku jsme chtěli po hráčích aby ji odmakali, což se stalo, ale Olomouc hrála chytře, nikam se nehnala a nedovolila nám již přidat další branku. Závěrem musím říct, že si někteří hráči musí strašně moc rychle uvědomit, o co se v Ústí nad Labem hraje a co se může stát.