Report ze zápasu ZLN vs. OLO (4:0)

PSG Berani Zlín

4:0

(1:0, 2:0, 1:0)

Úvodní buly zápasu vyhráli Hanáci a hned se vrhli do útoku. Domácí brankář Sedláček si také hned v úvodu připsal první úspěšný zákrok, když kryl nahození Švrčka od modré. Pak do útoku zaveleli Berani, Konrád ale díky obětavosti svých spoluhráčů zasahovat nemusel. Svižnou úvodní pasáž s minimem přerušení zastavil až v čase 2:41 ofsajd Zlína. Na obou týmech byla od začátku patrná snaha o hru ze zabezpečené obrany. Do první velké šance se za Moru dostal Nahodil. Jeho střelu však Sedláček dokázal pokrýt. Olomoučtí pak měli i další dobré šance, jako tu, když Burian pálil z mezikruží a gólman Beranů předvedl zákrok vyrážečkou. Hráči Olomouce měli v prvních osmi minutách mnohem více ze hry než domácí. Hostující tlak gradoval na konci deváté minuty, když Zlínští začali pod tlakem vyhazovat puky na zakázané uvolnění.

Na začátku dvanácté minuty měl po delším čase práci i Konrád, který si ale s Řezníčkovou střelou od modré dokázal poradit. Za minutu po této šanci stihla Zlín první nepříjemnost zápasu a to, když Nosek po buly trefil spoluhráče Ondráčka. Ten se jen těžce zvedal a nakonec led opustil po svých.

I přes úvodní tlak Olomouce nakonec otevřeli skóre utkání domácí. Postaral se o to lotyšský reprezentant Edgars Kulda, který obkroužil branku Hanáků a z prostoru kruhu trefil nechytatelně pravý horní růžek. Zlín vedoucí branka vyhecovala a začal se dostávat do dalších šancí. Konrád však natřikrát svůj tým podržel. Skvěle chytajícího brankáře Mory nepřekonali Valenta, Sedláček a nakonec ani zblízka dorážející Čachotský. Nedlouho po úvodní brance byli diváci svědky i prvního vyloučení, za nedovolené bránění odjel na trestnou lavici Staněk. Faul vyplynul z tlaku Beranů, který přišel po úvodní vstřelené brance. Olomouckým se přesilovou hru podařilo ubránit bez větších potíží, jedinou větší šanci měl Ondráček, který pronikl po pravé straně a následně se na několikrát pokusil dorazit svou střelu. Kohoutů byl po ubráněné přesilovce plný led, do několika šancí se dostal první útok. Burian ani Kolouch však několik svých příležitostí neproměnili. Stejně tak o chvíli později neuspěl ani Káňa, i přes dobrou Strapáčovu clonu dokázal Sedláček zakročit. Konec první periody se domácí snažili dohrát v co nejdelší vzdálenosti od své branky a do kabin se nakonec šlo za stavu 1:0.

Do první šance po změně stran se dostal Irgl, který z kruhu nastřelil Sedláčkovu vyrážečku. Hanáci byli stejně jako v úvodu první třetiny aktivnějším týmem. Důkazem olomouckého tlaku se staly opakované výhozy Zlína na zakázané uvolnění. Po úvodním tlaku Kohoutů, ale znovu udeřili Berani. O druhý gól Ševců se v čase 22:23 postaral Pavel Sedláček. Celá gólová situace vznikla v rohu za Konrádovou brankou. Zlínští dokázali vyhrát přetlačovanou u mantinelu, Ralf Freibergs si sjel za branku Mory a poslal puk přesně na hůl již zmíněného Pavla Sedláčka, který si sjel na kruh a z první propálil Konráda na bližší tyč. Ševci tak opět prokázali, jak efektivní s minimem střel dokážou být a ujali se vedení 2:0.

I přes druhý inkasovaný gól se Hanáci tlačili do útoku. Ve velkých příležitostech se chvíli po sobě ocitli Irgl s Kolouchem. Ani jeden z útočníků první olomoucké formace však Sedláčka nepřekonal. Pak na druhé straně zahrozili i Berani, kteří na několikrát nedokázali dostat puk do zcela odkryté branky Kohoutů. Hra se následně začala přelévat ze strany na stranu a ani jeden z celků se nedokázal dostat do větší příležitosti. Až v půlce zápasu se do šance dostal Gazda, do jeho střely se ale dokázal položit Škůrek a přizvedl ji do ochranné sítě.

V čase 31:35 došlo k potyčce mezi Káňou a Sedláčkem, to patřičně vyburcovalo nejen oba týmy, ale i zaplněné tribuny. Rozhodčí se nakonec rozhodli nevylučovat a pokračovalo se v pěti hráčích na obou stranách. To se změnilo až o dvě minuty později, když zamířil na trestnou lavici za podražení Galvase zlínský veterán Kubiš a Olomoučtí měli ideální příležitost na změnu skóre. To se však vlivem nepřesností při kombinacích v útočném pásmu nepodařilo a zlínský celek svou početní nevýhodu ubránil. Necelou půl minutu potom, co Kubiš opustil trestnou lavici, šli do čtyř i Kohouti. Dujsík si odjel sednout na dvě minutu za držení. Na trestné lavici však dlouho nezůstal, v čase 35:45 Berani přesně vykombinovali obranu hostí a exolomoucký Jakub Hermann zvýšil svou dorážkou na 3:0. Po inkasované brance našli Kohouti další síly k náporu a z toho vyplynul další faul Kubiše. Ani tuto nabídnutou přesilovou hru ale Mora nedokázala využít a výsledková tabule po 40 minutách hry ukazovala skóre 3:0 pro domácí Berany.

Kohouti se do první šance dostali hned zkraje třetí třetiny. Ale Irglova bomba z mezikruží, která měla gólové parametry, skončila ale pouze na výstroji brankáře Sedláčka. Mora měla stejně jako v předchozích dvou třetinách aktivní vstupy do třetin, gól se jí však vstřelit nepodařilo.

Poté co Berani přestáli úvodní nápor, měl práci i Konrád na druhé straně. A Kuldovu střelu, která mířila na boční síť, schoval slovenský brankář v rukavici. Po prvních pěti minutách třetí třetiny se ze hry vytratil útočný náboj a zápas i vlivem přerušení postrádal potřebné tempo. To více vyhovovalo domácím Beranům, kteří tak mohli bránit svůj tříbrankový náskok.

V čase 47:52 odešel na trestnou lavici Valenta. Hanáci ale nedokázali využít ani třetí nabídnutou přesilovou hru a stav na začátku 50. minuty byl nezměněn. Necelých 40 sekund před koncem Valentova trestu navíc odjel pykat Ondrušek a ukončil tak předčasně přesilovou hru svého týmu. Na ledě bylo při krátké hře 4 na 4 víc místa, a to sedlo domácím Beranům, kteří zaměstnali Konráda. I při následné zkrácené přesilovce byli hráči ve žlutém aktivnější. V 51. minutě bylo pro Hanáky ještě hůř, když odešel na trestnou lavici i Švrček za hrubost. S vypětím všech sil však Kohoutí defenzíva v čele s Konrádem odolala.

Do největší neproměněné šance poslední desetiminutovky se dostal Honejsek. Ten se prosmýkl obranou a navezl si kotouč až před Konráda, který jej dokázal perfektně vychytat. Domácí se následně zatáhli do obrany a olomoucké útoky pak narážely na žlutou hráz na modré čáře. Hosty v jejich snaze o korigování výsledku navíc brzdila častá přerušení a hra ztrácela na tempu. Tři minuty před koncem řádné hrací doby si Mora vybrala oddechový čas a Konrád vystartoval na střídačku. Z olomoucké power-play ale těžili jen domácí a na 4:0 do prázdné branky upravil svým druhým gólem Pavel Sedláček. Zlínským se tak podařilo ukončit olomouckou sérii tří výher a Hanáci se domů vracejí bez bodu.

Jan Tomajko (HC Olomouc) Zápas se mi vůbec nehodnotí lehce při skóre 4:0. Vzhledem k tomu, že jsme nedali gól, nemohli jsme pomýšlet ani na body. Podle mě rozhodla branka, kterou jsme dostali na začátku druhé třetiny. Pak přišel náš výpadek a už jsme se těžko dostávali do hry nebo do nějakých šancí. I když jsme si poté šance vytvořili, tak jsme je bohužel nedokázali proměnit. Dá se říct, že nám Zlín dal dneska lekci z produktivity.