Report ze zápasu OLO vs. LIT (4:1)

4:1

(0:1, 2:0, 2:0)

HC Verva Litvínov

Úvodní minuty zápasu byly velmi opatrné z obou stran. První rána tak přišla až ve třetí minutě. Zahajovacích deset minut toho k vidění opravdu moc nebylo. Ve 13. minutě zahrozil Bambula, ovšem jeho ránu zastavil Stříteský. Chvíli po něm se dostal před branku Litvínova úplně osamocený Klimek, který ale nedokázal vystřelit. Verva se naopak své první větší šance chopila velice dobře a minutu a jedenáct sekund před sirénou se dostala do vedení. Zdráhal skvěle našel bekhendovou přihrávkou Giorgia Estephana, který zamířil přímo do vinglu. A tak se hostům třetina, ve které vystřelili jen třikrát, vyvedla nakonec lépe.

Do druhé periody tak šli Hanáci za vedení soupeře. To ale nevydrželo moc dlouho. Už v čase 22:57 skvěle doklepl touš do odkryté klece po Navrátilově přihrávce Petr Kolouch. Střelecká aktivita Litvínova oproti první periodě stoupla, Olomouc byla ale v prostřední části jednoznačně lepším týmem. Za zmínku stály pokusy Michala Kunce a Rostislava Olesze které skončily těsně vedle brankové konstrukce. Domácí měli v závěru třetiny k dispozici přesilovku, kterou ale nevyužili. To je však nemuselo vůbec mrzet, protože po půlminutě od návratu vyloučeného hráče na led předvedli kohouti parádu a otočili utkání. Burian skvělou přihrávkou z otočky naservíroval zpoza branky černou pryž k pravé tyčce, kde rychle zareagoval Peter Lichanec a doklepl kotouč do branky. Jeho premiérový gól v olomouckém dresu tak domácím dal před poslední třetinou jednobrankový polštář.

Poslední dvacetiminutovka už jen podtrhla zlepšený výkon kohoutů. Olesz nejdříve nabídl ve vlastním oslabení kotouč Kolouchovi, který forhendovým blafákem Neužila nepřekonal. Ve třiapadesáté minutě už svou šanci domácí hokejisté zužitkovali. V početní výhodě dokázal Ondrušek nahodit od čáry kotouč, který před brankovištěm tečoval Jan Knotek. O tři minuty výhru pečetil Silvester Kusko, jenž dostal skvělou přihrávku od Olesze, který nejdříve naznačil střelu, ale následně puk poslal před odkrytou branku slovenskému forvardovi. Litvínov už nekontroval a Hanáci si tak dokráčeli pro další tři body do tabulky. Domácí utkání 44. kola TELH vyhráli 4:1.

Vladimír Růžička (HC Verva Litvínov): První třetinu jsme nehráli dobře, ale poměrně dobře jsme bránili. Hráli jsme ze zatažené obrany a chtěli jsme chodit do rychlých protiútoků. Třetinu jsme uhráli 1:0. Ve druhé třetině jsme začali více vystrkovat růžky. Paradoxně jsme ale, i když si myslím, že jsme tu třetinu hráli líp, než tu první, prohráli 0:2. O tom zápase jednoznačně rozhodla naše nedisciplinovanost. Domácí si zápas zaslouženě uhráli.