Report ze zápasu OLO vs. SPA (1:3)

1:3

(1:1, 0:0, 0:2)

HC Sparta Praha

V první třetině byli aktivnější domácí hráči a zvýšená aktivita se Kohoutům vyplatila. V páté minutě nejprve na sparťanského gólmana vystřelil Radim Kucharczyk. Jan Lukáš puk sice vyrazil, ale jen před sebe, kde se jej ujal zcela volný Jakub Herman a hostujícího brankáře překonal. Olomoucký útočník nejen že poslal Hanáky do vedení, ale připsal si také první trefu v letošním ročníku extraligy.

Domácí hnáni nejenom jednobrankovým vedením, ale také vyprodanou plecharénou, na své aktivitě nijak neubrali, právě naopak. Ve čtrnácté minutě dostal Tomáš Valenta pas na levé křídlo, objel si hostujícího obránce, tváří v tvář pražskému brankáři ovšem sparťanskou svatyni minul. A Sparta zaváhání trestala. Necelé čtyři minuty před koncem úvodní dvacetiminutovky vyslal tvrdou střelu od modré Vladimír Eminger, která zapadla za Branislava Konráda, a vyrovnal tak na 1:1.

Do druhého dějství vlétly oba celky ještě s větším odhodláním a gólmani se museli mít na pozoru. Nejprve prověřil pozornost olomouckého brankáře Jan Buchtele, Konrád se ale překvapit nenechal. Ovšem i Jan Lukáš musel být na pozoru – nejprve vykryl v pětadvacáté minutě střelu svého jmenovce Jaroměřského, o několik málo okamžiků později nedokázali jeho svatyni trefit ani Adam Zeman, ani Michal Vodný.

První vyloučení utkání bylo pískáno v devětadvacáté minutě. Na trestnou lavici byl za zdržování hry poslán Jan Buchtele. Mora ovšem nabízenou přesilovou hru v gól přetavit nedokázala. Druhé vyloučení přišlo v sedmatřicáté minutě a opět to znamenalo výhodu pro domácí. Za stejný prohřešek jako Buchtele byl potrestán hostující brankář, který vytlačil vlastní svatyni ze své pozice. Ani tuto přesilovou hru ale domácí nevyužili, a tak se do šaten šlo za nerozhodného stavu.

Sparťané šli do závěrečné třetiny oslabeni o Jaroslava Hlinku, který se na konci druhého dějství provinil podražením. Pražané nátlak Olomouce ustáli a byli to naopak oni, kteří se radovali ze vstřeleného gólu. Ve čtyřiačtyřicáté minutě zavěsil puk do pravého rohu Konrádovy brány Marek Hrbas a svým gólem poslal Spartu do vedení.

Hosty branka nakopla, avšak ani Hanáci hokejky nesložili. V třiapadesáté minutě mel vyrovnání na hokejce olomoucký Mikúš, podařilo se mu trefit pouze břevno. V závěru dostala Olomouc možnost vyrovnat. Petr Kumstát oslabil svůj celek, když udeřil loktem domácího hráče, a byl za to poslán na dvě minuty na trestnou lavici. Jan Lukáš však ukázal své kvality a žádnou z olomouckých střel za svá záda nepustil. A jak se říká, nedáš-dostaneš. Necelé dvě minuty před závěrečným hvizdem stvrdil výhru Pražanů Jaroslav Hlinka.

Zdeněk Venera (HC Olomouc): Utkání mělo velice solidní úroveň a myslím si, že jsme ho z naší strany odehráli dobře. V minulém zápase se nám střelecky více než dařilo, dnes se nám podařilo vstřelit pouze jeden gól. V koncovce musíme být ale produktivnější. Kromě nedostatku v závěru nemám týmu co vytknout. Hráči ze sebe vydali maximum, Sparta ovšem byla lepší. Pokud tým podá stejný výkon i v dalších utkáních, věřím, že nasbíráme další body.