Report ze zápasu OLO vs. LIT (4:3)

4:3

(3:1, 1:2, 0:0)

HC Verva Litvínov

První gól utkání padl v čase 1:29, kdy Lukáš Klimek překonal Godlu rychlou střelou zápěstím. Po půlminutě hry se domácí radovali z další branky, tentokrát se prosadil útočník Tobiáš Handl. Litvínov na dva inkasované góly zareagoval oddychovým časem a krátce po jeho skončení se mu podařilo snížit na 2:1 - Aaron Irving se dostal k odraženému kotouči po střele Havelky a usměrnil kotouč za záda Branislava Konráda.

Povedenou souhru předvedlo duo Jiří Ondrušek - Petr Kolouch. Olomoucký bek nejprve položil Godlu na led poté adresoval přihrávku zpoza brány skrze brankoviště právě Kolouchovi, pro něhož už bylo lehké trefit zcela odkrytou klec soupeře. Litvínov reagoval na třetí gól v rozmezí necelých 9 minut odvoláním Denise Godly a mezi tři tyče se postavil Šimon Zajíček. Ještě do konce první periody měli Litvínovští na hokejkách tři nebezpečné šance. Pokud Lukáše Žejdla Konrád vyrazil betonem a zneškodnit dokázal i akci Hanzla s Jarůškem. V poslední vteřině prvního dějství pak slovenskému gólmanovi pomohlo břevno proti střele obránce Ščotky.

Verva dobře vstoupila do druhé dvacetiminutovky, v čase 23:21 snížil na rozdíl jediné branky Martin Hanzl. Olomouc si však zakrátko vzala zpět dvoubrankové vedení, Jan Knotek si nabruslil na mezikruží a střelou zápěstím poslal kotouč za Zajíčkova záda. Poté se o slovo opět přihlásili Chemici. Tomáš Pospíšil ani Pawel Zygmunt nebyli proti Konrádovi úspěšní, velký rozruch v domácím brankovišti ovšem nastal ve 37 minutě. Hosté už zvedali ruce a radovali se z vyrovnávací branky a rozhodčí ukazoval směrem do brány. Po konzultaci s videorozhodčím nicméně gól uznán nebyl. Verva se z této situace rychle oklepala a v 39. minutě se z přece jen radovala ze snížení. Autorem třetí trefy Litvínova byl Patrik Zdráhal.

Na začátku třetí třetiny tempo zápasu přerušil technický problém s plexisklem, které se muselo vyměnit. Nepříjemná situace to bylo zejména pro Litvínov, kterému oprava přerušila přesilovou hru. Ve třetím dějství bylo k vidění podstatně méně šancí než v předchozích 40 minutách hry. Dvě minuty před koncem základní hrací doby se hosté odhodlali ke hře bez brankáře, ani ta však k vyrovnání nevedla, a tak si 3 body z dnešního zápasu odnesli domácí.