Oba týmy vstoupily do utkání velmi aktivně. Hned v prvních vteřinách zkoušeli své štěstí před Kašíkovou brankou Olomoučtí, jen o půl minuty později zkusil překvapit Konráda Šťastný, oba brankáři si však připsali první úspěšné zákroky. O minutu později se snažili překvapit Kašíka Herman s Jaroměřským, ani jeden z hostujících hráčů však proti zlínskému brankáři neuspěl.

Berani si jen o chvíli později zahráli první přesilovku utkání, Konráda ale kvůli nepřesným přihrávkám ohrozit nedokázali. Jen půl minuty po návratu Vyrůbalíka z trestné lavici předvedli učebnicovou akci dva proti jednomu Jergl s Hermanem. Prvně jmenovaný vyvezl puk až téměř k pravému kruhu, odkud jej žabičkou poslal najíždějícímu Jakubu Hermanovi, a ten mířil přesně k bližší tyči.

V polovině první třetiny se až před Konráda procpal Roberts Bukarts, produktivní útočník však před brankou olomouckého strážce svatyně neměl komu nahrát. Hanáci pak domácí pořádně zatlačili, ke gólu ale ještě něco scházelo. Překvapit Konráda se pak střelou z otočky snažil aktivní Klhůfek, olomoucký brankář si však s jeho a o chvíli později i se střelou Okála, dokázal poradit.

O chvíli později ujel zlínské obraně Ostřížek, Kašík ale jeho střelu dobře viděl a vyrazil mimo tři tyče. V šestnácté minutě se ke střele zblízka dostal i Valenta, střelu domácího obránce ale zblokovala hostující obrana.

Hned v úvodu prostřední části poslal Fořt do útoku Okála, jeho střelu ale Konrád vytěsnil nad sebe. I po velké akci zůstali Zlínští aktivnějším týmem, Olomouc ale obětavě blokovala pokusy domácích hokejistů. Ve 27. minutě zkusili zopakovat svou gólovou akci Jergl s Hermanem, zkušenější z olomouckých útočníků ale poslal kotouč jen nad branku domácích.

Téměř v polovině utkání zkusil dvakrát své štěstí Jaroměřský. Proti pokusu olomouckého obránce ale Kašík nejprve vytáhl efektní semafor, druhou střelu vyrazil betonem. Necelých pět minut před koncem chtěl překvapit Konráda Ferenc, puk ale nezpracoval tak, jak si představoval. Nadvakrát to pak v přesilové hře zkusil produktivní Roberts Bukarts, olomoucký brankář byl ale připraven.

V závěru prostřední dvacetiminutovky znovu pláchl zlínské defenzivě Ostřížek, tentokrát po levé straně, jeho střelu ale zkrotil připravený Kašík. Jen o necelou minutu později bylo pořádně horko před Konrádem. Popelka se ocitl zcela sám před olomouckým brankářem, mířil ale nakonec těsně vedle.

Ze třetí třetiny uplynulo pouhých šedesát čtyři vteřin a Kohouti se radovali z další branky. Irgl poslal puk od mantinelu volnému Strapáčovi, který ještě nahodil kotouč na branku. Puk zachytil Jakub Galvas, který si ještě sjel níž a z těsné blízkosti bekhendem prostřelil Kašíka. O pět minut později zkoušel své štěstí z pravého kruhu Skladaný, trefil však jen bránící hráče Zlína.

Jedenáct minut před koncem chtěl překvapit zlínského brankáře Strapáč, trefil však jen jeho betony. O moc lépe si pak na druhé straně nevedl ani Freibergs, který mířil jen do připraveného Konráda. Čtyři minuty před závěrečnou sirénou Zlínští zariskovali a zkusili to bez brankáře. A risk se jim vyplatil, když se puk odrazil od nohy dotírajícího Tomáše Fořta a zamířil do odkryté části branky.

O necelou minutu později se však po krásné akci po ose Jaroměřský – Eberle - Marek Laš rozvlnila síť zlínské branky potřetí. V pokračující power play domácích pak kotouč za Konráda dostrkal Pavel Klhůfek. Ještě pár vteřin před koncem poskakoval kotouč v olomouckém brankovišti, Hanáci ale celou situaci zvládli. Kromě výhry tak mohli slavit i postup do čtvrtfinále.