Report ze zápasu OLO vs. PIS (4:2)

(1:0, 0:0, 3:2)

IHC Písek

Kohouti od samého začátku potvrzovali roli favorita a svého soupeře drželi po většinu času v jeho obranném pásmu. Akcie píseckého týmu ale držel výborný brankář Dominik Halmoši, který si dokázal poradit nejprve tváří v tvář proti Radimu Kucharczykovi a po chvíli také vyzrál na střelu Matěje Pekra.

Gólový účet utkání tak otevřel až Lukáš Kucsera, který se ve středním pásmu chopil puku, vlétnul s ním do útočného pásma a z pravého kruhu trefil místo nad Halmošiho levým ramenem. Gól však nabudil spíše hosty, kteří si dokázali vytvořit územní převahu a zaměstnat domácího gólmana Halásze. Ke konci třetiny ale mohli do dvoubrankového vedení odskočit Olomoučtí, když byl v samostatném úniku faulován Rác, nařízené trestné střílení však olomoucký forvard nezužitkoval.

Obraz hry se v druhé části prakticky neměnil, práci měl především hostující Halmoši, Olomouci však chyběla finální myšlenka, která by ji poslala do dvoubrankového vedení. Nejprve Hermanův pokus pouze okopíroval brankovou čáru, poté se Halmoši stihnul přesunout a zlikvidovat Kucserovu příležitost.

A proto začali zlobit i hosté. Kapitán Písku Vladislav Kubeš ujel domácí obraně, na Halásze však recept nenašel. Když na druhé straně Pekr v ponechané výhodě nastřelil pouze tyč Halmošiho klece, zůstal stav po druhé části stejný.

Tři minuty po začátku třetí části Písek ze svého zlepšujícího se výkonu vytěžil vyrovnávací trefu. Frank Kučera z pravého kruhu překvapil svižnou střelou, i když už se zdálo, že Halász má puk v lapačce, nakonec černá gumu skončila v olomoucké svatyni.

Mora ale i přes vyrovnávací branku soupeře byla pánem ledu ona, což nakonec vyústilo druhou olomouckou brankou. Přesilovku pět na tři využil nejproduktivnější Kohout Matěj Pekr. Následnou klasickou přesilovku zužitkoval Richard Diviš a rázem Mora vedla o dva góly.

Hostům se ale zásluhou Patrika Petrušky podařilo konec utkání zdramatizovat. Následně hosté zkoušeli hru bez brankáře, ta však k vyrovnání nevedla, naopak v ní Radim Kucharczyk potvrdil olomouckou výhru. Konečné skóre duelu 4:2 pro domácí Olomouc.

OHLASY

Jan Tomajko (HC Olomouc): Myslím si, že jsme odehráli dobrý zápas, bohužel jsme nevyužívali naše šance. Musím pochválit tým, že i přes vyrovnání, které přišlo na začátku třetí části, jsme se zvedli a výhru nakonec urvali. Určitě rozhodla přesilovka pět na tři, kde jsme vstřelili branku a hned na to jsme přidali další. Písek celý zápas urputně bránil, ale jsme rád, že i za ne příliš příznivého stavu jsme nesložili zbraně a zvítězili.