Report ze zápasu ZLN vs. OLO (2:1)

PSG Berani Zlín

2:1

(1:0, 1:1, 0:0)

Olomouc a Zlín na sebe v loňském ročníku Tipsport extraligy narazili hned šestkrát. Čtyřikrát v základní části, přičemž platilo můj dům, můj hrad a týmy si rozdělily vítězství smírně 2:2. V play-out už byla úspěšnější olomoucká Mora, která zvládla jak utkání ve Zlíně, tak i na domácím ledě. Také dosavadní průběh přípravy sliboval vyrovnané utkání – Zlín v jediném utkání porazil Slovan a Olomouc si ze dvou utkání držela bilanci 1:1.

Zpočátku byla aktivnějším týmem Olomouc, ale ta brzy přepustila tlak Zlínu, když fauloval Vyrůbalík. V nabídnuté přesilovce Popelka dvakrát vybízel ke střele z první Honejska, jenž číhal u tyčky, první pokus ale zachránil Konrád a v druhém případě zlínský útočník promáchl. Přesilová hra tak gól nepřinesla, pomohla však Zlínu vzpamatovat se z počátečního tlaku olomouckých hráčů a vyrovnat krok.

Skóre se poprvé měnilo až v osmé minutě, když Sedláček vyhrál buly na Karafiáta, ten předal puk na Michala Gago, který okamžitě vypálil na vzdálenější tyč Branislava Konráda. O rychlou odpověď se mohl postarat Ondrušek, jehož střelu tečoval bránící hráč jen těsně nad branku Štůraly.

V dalším průběhu si mohly oba týmy vyzkoušet další přesilové hry, ty však zůstaly bez využití. Naopak Zlín se při vlastním oslabení dostal do přečíslení dva na jednoho, které však zastavil vracející se obránce. Olomouc měla nejblíže k vyrovnání přibližně minutu před koncem první třetiny, když se podařilo Staňkovi dostat puk do Štůralovy branky, ale stalo se tak až po odpískání rozhodčího, který proto branku neuznal.

Druhou třetinu ale zahájili Hanáci rychlou brankou. Ještě neuplynuly ani dvě minuty a Dávid Buc vybídl zpoza branky volného Miroslava Holce, který ještě nedokázal Štůralu překonat, ale k odraženému puku se dostal Kevin Sundher a poslal ho za bezmocného zlínského brankáře.

Vstřelená branka Hanáky nabudila a ti ihned začali vládnout ledu, ačkoliv bez brankového efektu. Krátce poté dokonce Burian ujížděl sám na Štůralu, ale mezeru mezi jeho betony nenašel. Zlín se poté vzpamatovat a hra se začala vyrovnávat, chvílemi dokonce domácí byli aktivnější. Výraznější šance však chyběly na obou stranách a s těmi ostatními si dokázali oba gólmani hravě poradit. Větší hrozba přišla až ve 32. minutě z hole Gaga, který mířil přesně do levého horního rohu, odkud puk v poslední chvíli vytěsnilo Konrádovo rameno.

Ke konci třetiny měl druhý gól Zlína na holi Okál, jenž se dostal ke střele z první mezi kruhy, ale Konrád byl i tentokrát na místě včas a domácím chyběl u brány hráč, jenž by se pokusil dorážet. I přesto se Zlín dočkal návratu do vedení ještě ve druhé třetině. Antonín Honejsek vezl puk do přečíslení dva na jednoho, využil toho, že se bránící hráč stahoval k hráči bez puku a bekhendovou střelou na bližší tyč zavěsil přesně do šibenice.

Do poslední třetiny vstoupila Olomouc opět o něco lépe, tentokrát však bez gólového efektu, ačkoliv na Buce ve 42. minutě zívala prázdná branka. Přihrávku od Holce ale promáchl. Zlín se také tentokrát ze soupeřova tlaku vzpamatoval a tempo hry začal sám diktovat, k další nebezpečné střele z mezikruží se dostal Okál, který vybojoval alespoň přesilovou hru. V ní Zlín dostal puk do branky pouze za pomoci brusle a tak si také domácí připsali jednu neuznanou branku. Naopak na druhou stranu se dostal do úniku Sundher, který ale svou šanci neproměnil.

V 50. minutě byl Sundher u další velké šance Olomouce, když se hnal do přečíslení dvou proti jednomu, ale přihrávka Eberlemu neprošla přes bránícího hráče. O tři minuty později byl blízko vyrovnání Knotek, jemuž se střela Vyrůbalíka odrazila mezi brusle, ale než se stačil zorientovat a poslat puk do odkryté branky, domácí hráč kotouč poslal do rohu kluziště. Následoval zlínský protiútok, proti kterému ze sebe musel vydat nejlepší zase Konrád, ale skóre se už neměnilo ani přes závěrečnou hru bez brankáře olomouckého týmu.

Prodloužení začali lépe domácí Ševci, poté co v první minutě ztratili kotouč, už je ale Olomouc na puk nepustila a v čase 1:30 našel Eberle před brankou volného Viléma Buriana, který puk poslal mezi betony domácího brankáře. I poté byli hosté lepší týmem, sám proti Štůralovi jel Herman, ale jeho střelu do horního rohu brankář vyrazil. Na druhé straně mohl zahrozit Ferenc, ale z dobré střelecké pozice zamířil příliš vysoko. Poslední vteřiny prodloužení opět patřily jednoznačně Zlínu, ale ten se branky nedočkal. Prodloužení tak vyhrála Olomouc 1:0.

Olomouc šla do vedení také v samostatných nájezdech, konkrétně v druhé sérii, když Kevin Sundher zamířil přesně pod horní tyč, v té třetí ale Konráda prostřelil Antonín Honejsek, jenž tak vyrovnal stav nájezdů na 1:1. Sundher byl blízko k překonání Štůraly také při svém druhém pokusu, ale zlínský gólman jeho pokus vytěsnil špičkou betonu, zatímco na druhé straně Zdeněk Okál bravurně vymíchal olomouckého brankáře.