Report ze zápasu SPA vs. OLO (3:4)

HC Sparta Praha

3:4sn

(1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)

První gól utkání padl už po jedenatřiceti vteřinách. Po střele Tomáše Pavelky se puk odrazil k volnému Janu Buchtelemu, jenž jej pohotově dorazil za Jana Lukáše. Netrvalo ovšem dlouho, a bylo srovnáno. Tomáš Černý nahrál do mezikruží zcela nekrytému Janu Bambulovi, jenž si kotouč srovnal na hokejce a vymetl pravý horní roh branky Matěje Machovského.

Pražané poté přitlačili. Pomohla jim k tomu i přesilová hra, kdy na trestné lavici seděl Černý za nepovolenou výstroj. I přesto, že si celek z hlavního města v této části hry vytvořil své šance, vedoucí gól se mu vstřelit nepodařilo. Do kabin se šlo za stavu 1:1.

Úvod druhé třetiny vyšel lépe Spartě. Ta se i tentokráte mohla dostat do rychlého vedení, a to po obrovské šanci, kdy Sobotka přihrával na volného spoluhráče před poloprázdnou branku. Jan Lukáš však předvedl vynikající zákrok, kdy držadlem své hole vytlačil kotouč do bezpečí. Poté kohouti převzali iniciativu a vytvářeli si v útočném pásmu mírný tlak. Své kombinace ovšem v nebezpečnější šance něpřetavili. A tak se na druhou stranu vydal opět Jan Buchtele, jenž přesnou střelou vrátil pražskému celku vedení. To mohl následně navýšit Roman Horák, jenž dostal dobrý pas od Matuškina. Z bezprostřední blízkosti ale branku přestřelil.

Místo domácích se tak podruhé v tomto zápase mohli radovat kohouti. Chvíli poté, co se duel přehoupl do své druhé poloviny, se ke kotouči dostal Vilém Burian. Útočník se čtyřiadvacítkou na zádech vystřelil zprava, přičemž jeho projektil Machovskému propadl až za brankovou čáru. I po čtyřiceti minutách tak platil v O2 Aréně vyrovnaný stav.

Třetí třetina začala stejně jako dvě předchozí, tedy velkou šancí Sparty. Tentokráte ale nebezpečná střela z levé strany skončila nad brankou. Poté dostali domácí hokejisté Hanáky mírně pod tlak, i díky velmi dobře chytajícímu Lukášovi ovšem třetí branku nepřidali. Následně zafungovalo staré dobré sportovní přísloví nedáš-dostaneš. Poté, co se Olomoučtí vymanili z úvodního náporu, bleskurychle udeřili. Po závaru před Machovského brankou se dostal k pohotové dorážce Lukáš Nahodil.

Domácí si v závěru třetí třetiny vzali oddechový čas a zkusili hru v šesti. Tento tah jim nakonec vyšel náramně. Pouhých 25 vteřin před závěrečnou sirénou srovnal stav utkání Tomáš Pavelka. Zápas tak dospěl do prodloužení. V něm si největší příležitost vypracoval Roman Horák, který jel zcela sám na Jana Lukáše. V rozhodujícím momentu mu ovšem klička nevyšla a kotouč zamířil pouze mimo tři tyče. Po druhé v této sezóně tak došlo ve vzájemném souboji na samostatné nájezdy. A i tentokráte se mohli radovat kohouti. Jan Káňa totiž proměnil oba své pokusy, a přiřknul tak Olomouckým bonusový bod.

Josef Jandač (HC Sparta Praha): „My jsme do toho zápasu vstoupili poměrně dobře. Bohužel, soupeř naše vedení dokázal pokaždé smazat. Věděli jsme, že to bude urputný zápas, což se i potvrdilo. Góly v naší síti pramenily z vlastních chyb. Naštěstí se nám podařilo vyrovnat a poslat to do prodloužení, kde jsme si sice vytvořili nějaké šance, ale nedali jsme je. Co se týče nájezdů, tak ty nám letos vůbec nejdou.“