Report ze zápasu PLZ vs. OLO (2:1)

HC Škoda Plzeň

2:1sn

(1:0, 0:0, 0:1 – 0:0)

Indiáni se ujali otěží duelu od prvních okamžiků a už po půlminutovce hráli první přesilovku duelu. Tu ale neproměnili a stejně pak naložili i s tou druhou. Přesto neupadali na mysli a dál neodbytně bušili na Trvajovu branku.

Rekordman extraligy ale držel akcie své týmu stále vysoko. Odolal vyložené šanci Jakuba Lva z jedenácté minuty, stejně tak i dalšímu ostřelování ve třetím oslabení. Kapituloval až v osmnácté minutě. To Lev našel přihrávkou rozjetého Jana Schleisse, který se dvěma rychlými kroky dostal za obranu a našel skulinku mezi Trvajovými betony.

Ve 22. minutě se dostal Václav Pletka do pásma a ihned naservíroval kotouč Kratěnovi, který z voleje pořádně vystrašil Trvaje. Ten sice jeho střelu dokázal parádně vytěsnit, ale sám nevěděl, kde má puk. Jeho obránci mu ale pomohli a puk odpálili.

Indiáni poté získali možnost přesilové hry dvou mužů v poli, ale ani tu nevyužili. Navíc po Mozíkově přestupku proti pravidlům se domácí museli sami bránit. Jenže Olomouc nepotvrdila svou přesilovkovou pověst a Machovský těsný náskok svého týmu uhájil.

Ve 32. minutě byli Západočeši blizounko druhé trefě, ale Lev z pravé strany trefil jen břevno. Ve 35. minutě skončil zápas pro hostujícího Jaroměřského, který byl za faul kolenem na Ondřeje Kratěnu poslán předčasně do sprch. Stejně i pro kapitána domácích skončil zápas. Indiáni svého spoluhráče nepomstili a dál drželi jednobrankový náskok.

Třetí dvacetiminutovku otevřelo přečíslení indiánů tři na jednoho. Ján Sýkora přihrával Pletkovi, který nejprve trefil tyčku Trvajovy branky a poté dorážel těsně vedle. V 47. minutě přišla další tyčková zvonkohra. Nejprve ji podruhé v duelu orazítkoval Lev, pak jej napodobil Ján Sýkora.

Přestože byli indiáni i nadále aktivnějším týmem, nedokázali se brankově prosadit. To Olomouc byla vepředu produktivní. Necelé čtyři minuty před třetí sirénou se dostal k odraženému kotouč kapitán hostů Pavel Patera a poslal jej za Machovského . A tak duel pokračoval v prodloužení.

V něm měl největší šanci v jeho samém závěru Ján Sýkora, který v úniku nechal vyniknout Trvajovu lapačku. Proto musely rozhodnout samostatné nájezdy.

V nich byli úspěšnými exekutory Nicholas Johnson a Dominik Simon. A protože Machovský za svá záda nepustil pokusy Buce, ani Marosze, zvítězila Škoda za dva body 2:1 po samostatných nájezdech.

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): Předvedli jsme dobrý výkon. Předem jsme věděli, že nás čeká těžký soupeř a utkání rozhodnou pouze detaily. Vypracovali jsme si velké množství šancí, ale nedařilo se nám je proměnit, několikrát jsme trefili i tyčku. Klíčové bylo, že jsme nedokázali přidat druhý gól, i když jsme měli mnoho příležitostí. V závěru jsme inkasovali na 1:1. Přesto jsme spokojení, že jsme zvládli nájezdy a získali dva body.