Report ze zápasu OLO vs. TRE (4:2)

(2:0, 1:1, 1:1)

SK Horácká Slavia Třebíč

Úvod zápasu vyšel lépe domácímu celku, z jehož aktivity pramenily nebezpečné střely Domina a Janáčka. Odměna v podobě gólu přišla v sedmé minutě, kdy Chomič v rohu kluziště vybojoval puk a poslal jej před bránu na zcela osamoceného Viktora Coufala, který poslal puk podél pravé tyčky. Za tři minuty se prosadil další mladík v dresu Kohoutů Radim Haas, jenž se po Chomičově přiťuknutí prosadil bekhendovou střelou pod horní tyčku. Poprvé se tedy šlo do šaten za dvougólového vedení hanáckého týmu.

Ve druhé třetině padly rovněž dvě branky. Nejdříve ve 28. minutě ujel obráncům třebíčský Marek Laš a střelou pod lapačku snížil na rozdíl jediné branky. Hosté však brzy zaplatili daň za svou nedisciplinovanost. To když v polovině zápasu během dvojnásobné přesilovky putoval puk po ose Černý – Bartoň – Vyrůbalík a poslední jmenovaný jej z první poslal do sítě.

Hned na začátku třetí třetiny měli i hosté možnost zahrát si přesilovku pět na tři, přes soustavný tlak se jim však branku vsítit nepodařilo. A tak to byli znovu Kohouti, kdo poslal puk mezi tři tyče. Svou druhou branku po přihrávce Lhotského vstřelil Viktor Coufal. Za dvě minuty se znovu podařilo hostům snížit, v samostatném úniku se po špatné rozehrávce v olomoucké obraně prosadil Martin Dočekal. Další branku už však žádný z týmů nepřidal a tak se Olomouc rozloučila v posledním domácím přípravném utkání výhrou.

FOTO: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

OHLASY

Jan Tomajko (HC Olomouc): S vítězstvím jsme spokojeni, i když nám trošku skřípala koncovka. Odehráli jsme ale dobrý zápas. Dobře hráli i mladí kluci, kterým jsme dnes dali důvěru. Jsme rádi, že v sezóně můžeme klidně sáhnout do juniorky a použít mladíky v áčku. Co se týká zúžení kádru, tak zatím je vše při starém. Odchází jen Radek Meidl, od zítřka ho zkouší Třebíč.