Report ze zápasu MST vs. OLO (0:2)

HC Most

0:2

(0:0, 0:1, 0:1)

Úvod utkání patřil poslednímu celku tabulky. Už ve třetí minutě totiž v situaci dva na jednoho orazítkoval břevno olomoucké branky mostecký Nedrda. Tomáš Halász, který se vrátil do klece Hanáků po třech zápasech, si tak hned na začátku musel pořádně oddychnout. Mora však mohla dát za pravdu pravidlu „Nedáš, dostaneš“, jenže po odrazu puku od helmy rozhodčího Selingr byl zřejmě sám velkou šancí překvapen a zklamal.

Dlouho se obě mužstva spíše trápila, a to hlavně v zakončení. Jak brankář domácích Horák, tak hostující Halász ale všechny situace dokázali, někdy sice za pomoci spoluhráčů, vyřešit. Nervy hostujících trenérů však zcela jistě zacukala dvě po sobě jdoucí vyloučení. Po nedovolených zákrocích Knotka a Hermana měli Severočeši výhodu dvou mužů v poli, Kohouti ale nakonec dokázali odolat.

Kvůli vyloučením mosteckých hokejistů ke konci první periody se však stejná šance naskytla i Hanákům. Ti si většinu své přesilovky pět na tři přenesli do druhé třetiny, stejně jako svěřenci Lea Gudase však naložili s touto výhodou špatně. Aby toho nebylo málo, přišla do třetice další dvojnásobná početní situace, kterou si podruhé v utkání vyzkoušeli domácí. Ani tentokrát ji ale hráči ze severu Čech neproměnili, ba naopak málem inkasovali po úniku Jana Knotka, jenž se vrátil z trestné lavice.

Fanoušci na mosteckém stadionu se dočkali branky až o deset minut později, k jejich nelibosti se však třepetala síť za gólmanem Lukášem Horákem. Olomoucký Jan Knotek se v tomto případě prezentoval jako nahrávač, když našel před domácí brankou volného Romana Ráce. Ten sice prvním pokusem na Horáka nevyzrál, bekhendem už však zavěsil pod víko. Před přestávkou mohla dát druhý gól Mory posila z Třince Matuš, rozdíl skóre však zůstal jednobrankový.

To, co se nepovedlo Matušovi na konci třetí části, mohl hned zkraje třetí dvacetiminutovky napravit Řípa, ani on však nebyl z blízkosti domácí svatyně úspěšný. Tlak Mory se stupňoval, průběh zápasu připomínal zápas proti Benátkám. Herman poslal na Matuše střílenou nahrávku, kmenový hráč třineckých Ocelářů jen nastavil hůl, ovšem Horák se zaskvěl parádním zákrokem.

V 49. minutě už však byl i domácí brankář krátký. Nejproduktivnější hráč Mory Denis Kindl našel před brankou neobsazeného Jana Knotka, který ukázal, jak důrazný umí na brankovišti být, čímž zvýšil vedení hostů na 2:0. Na druhé straně mohl Most dostat zpět do kontaktu jeho nejlépe bodující hráč, Pavel Smolka, Halász si ale nadále držel neprůstřelnost.

O dvě minuty později mohl definitivně přiřknout tři body Olomouci Herman, na nějž adresoval puk už v tak dobré pozici Řípa, navrátilec do olomoucké sestavy ale promáchl. Velkou příležitost měl i druhý Ocelář v olomouckém dresu, Marek Růžička, který dokonce už zvedal ruce nad hlavu, hlavní sudí ale rozpažil.

I když se Severočeši pokoušeli v závěru vybojovat jiskru bodové naděje v šesti mužích při hře bez brankáře, Mora už si vedení 2:0 vzít nenechala a z Mostu si odváží tři body.