Report ze zápasu PLZ vs. OLO (1:2)

HC Škoda Plzeň

1:2

(1:0, 0:1, 0:1)

V úvodu Hanáci pobývali v útočném pásmu. Po šikovném průniku do třetiny soupeře Káňa pod sebe přihrával Škůrkovi, jenž netrefil. O chvíli později vystřelil od modré čáry Černý, jehož rána propadla Svobodovi mezi betony, avšak Plzeň zachránil bránící hráč, který dokázal odehrát puk před Bambulou. Ani ne o dvacet sekund později tvrdě napřáhl Ondrušek, avšak Svoboda zasahovat nemusel. První těžké chvíle musel řešit Konrád až v 10. minutě, kdy se před ním obtočil Hrabík, ale mezírku mezi betony nenašel.

Úvodní přesilovku zápasu si zahrála Škoda. V ní se připomněl Blomstrand, jehož pokus z kruhu kryl Konrád. Už při hře pět na pět Musil vybídl zpoza brány Klimka, který rychle zakončil, jenže pravé rameno Svobody bylo v pohotovosti. První gól utkání tak padl v 16. minutě, kdy uspěl domácí Zdeněk Sedlák. Novic v sestavě Plzně chtěl v přečíslení vybídnout kolegu, ale od Černého se hrací předmět odrazil pro něj příhodně - 1:0. Vyrovnat mohl pár sekund před sirénou Knotek, v ideální pozici mezi kruhy však netrefil.

Aktivitu si hosté přenesli také do prostředního dějství, hned v první minutě nebezpečně tečoval Ondrušek, ale zadní tyč o pár centimetrů minul. Posléze svěřenci Jana Tomajka a Borise Žabky soupeře znovu zmáčkli, ovšem Bambula zamířil jen do připravené Svobodovy lapačky. V čase 25:47 se Kohouti přece jen dočkali, když Jakub Navrátil využil odrazu od mantinelu a zametl touš do prázdné brány - 1:1. Po vyrovnání Plzeň zabrala, Dvořák však prostor nad Konrádovým ramenem z kruhu nenašel.

Krátce poté na trestnou lavici zamířil Dujsík. Po vyhraném vhazování domácích se do kotouče opřel Zámorský, k dorážce se snažil protlačit důrazný Bitten, ale ležícího Konráda nepřehodil. Škoda dostala k dispozici další přesilovku, ale ani tentokrát v ní neskórovala. Naopak chvíli po jejím skončení ujel zleva Ondrušek, který napálil pouze horní tyč. Na konci periody krátce po sobě zamířili na trestnou lavici Švrček a Zámorský.

Hned po pár vteřinách ve třetí třetině zahrozil Orsava. Následně diváci viděli přečíslení na obou stranách, ale muži v masce se zaskvěli. Prostor na útočné modré čáře měl Řezníček, avšak zlomil hokejku, a proto dopředu vyrazil domácí Bitten, kterého Konrád výtečně vybruslil. Až ve třetí třetině si Hanáci zahráli první přesilovku. Vytvořili si v ní velký tlak, Orsava se po straně sympaticky protáhl do šance, ale brankový prostor netrefil.

V polovině třetí části vyslal Škůrek nepříjemnou střelu od mantinelu. Olomouc se poprvé v utkání dostala do vedení zkraje 54. minuty, kdy Jan Káňa pohotově nasměroval pobídku Orsavy z pravého křídla - 1:2. Regulérnost branky si rozhodčí ještě ověřili u videa. Zhruba tři minuty před koncem třetí třetiny musel Svoboda řešit velký závar, ale několika hokejistům v červených dresech odolal. O chvíli později si Plzeň honbu za vyrovnáním značně zkomplikovala, poněvadž na trestnou lavici musel zamířit Kaňák. Závěr si hosté pohlídali a po zásluze se radovali z tří bodů.

Václav Baďouček (HC Škoda Plzeň): „Úvodní kolo na domácím ledě jsme vůbec nezvládli, soupeř byl ve všem lepší. Musím říct, že zaslouženě vyhrál. My jsme si za celé utkání nedokázali vytvořit delší časový úsek, kdy bychom se udrželi v útočném pásmu. Rychle jsme přicházeli o kotouče a pouštěli jsme Olomouc do protiútoků. Měla poměrně hodně šancí, nám pomohl Miroslav Svoboda, aby zápas neskončil daleko větším rozdílem. Gratulace soupeři.“