Report ze zápasu ZLN vs. OLO (2:3)

PSG Berani Zlín

2:3sn

(1:0, 1:2, 0:0 – 0:0)

Kohouti začali na ledě posledního Zlína vyloučením Rostislava Marosze, díky čemuž byli domácí hokejisté od první minuty v tlaku. Ve druhé minutě utkání se parádním semaforem blýskl brankář Tomáš Vošvrda, jenž se v kleci Hanáků objevil po pěti zápasech. Minutu na to mohl uklidit kotouč do odkryté klece Roman Vlach, puk mu však přeskočil hokejku.

Ve čtvrté minutě už se ale Zlínští mohli radovat. Hbitý Zdeněk Okál se obtočil kolem branky a pohotově zakončil. Puk prošel mezi Vošvrdovými betony až za brankovou čáru, a Zlín tak vedl 1:0. Bývalý brankář Kohoutů Libor Kašík si připsal první zákrok v šesté minutě, kdy jeho pozornost prověřil nejlepší střelec extraligy Erik Hrňa.

I v dalším průběhu prvního dějství však byli daleko aktivnější svěřenci Rostislava Vlacha. Slibnou šanci na navýšení domácího vedení měl Okál, Vošvrda jeho pokus z otočky ale stihl včasným rozštěpem zneškodnit. Ještě větší příležitost měl posléze Köhler, který byl mezi kruhy zcela sám. Naštěstí pro Olomouc však pálil zlínský útočník jen na střed branky, kde byl Vošvrda připraven.

Zlínští pokračovali i ve druhé třetině v nastoleném trendu, který si přenesli z první třetiny. Po faulu Cibáka měli domácí výhodu přesilové hry, a touto příležitostí nepohrdli. Petr Holík přenechal na vrcholu kruhů puk Jiřímu Marušákovi, jenž svou dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě. Jenže odpověď Olomouckých byla téměř okamžitá.

I oni dostali výhodu přesilové hry a stejně jako Ševci v ní byli úspěšní. Na levém kruhu vyslal ze svého zápěstí tvrdý a přesný projektil Rostislav Marosz, který se zastavil až o zadní tyčku Kašíkovy klece. Rozhodčí však napoprvé rozpažil, když se však přerušila hra a celá situace byla přezkoumána u videa, ukázalo se, že se jednalo o regulérní branku.

Mora byla od snížení aktivnější. Rácova ani Lašova šance brankou neskončily, v ponechané výhodě už ale byla olomoucká střídačka a sektor hostujících fanoušků na nohou. Rašnerovo nahození tečoval Radek Dlouhý, který usměrnil kotouč mimo dosah Libora Kašíka. Hanáci byli po vyrovnání jasnými pány ledu, otočit vývoj utkání mohl svou střelou Houdek, Kašík však dokázal reflexivně zasáhnout.

Domácí fanoušky mohl v závěru části rozveselit Jaroslav Balaštík, který byl v úniku faulován Rašnerem, a proto nemohlo následovat nic jiného, než trestné střílení. Zkušený domácí střelec ale se svým pokusem mezi Vošvrdovy betony neuspěl, a tak se do šaten odcházelo za nerozhodného stavu.

Třetí dvacetiminutovka byla od samého počátku velice vyrovnaná, oba celky měly pasáže, kdy soupeři zatápěly, a kdy naopak musely odolávat tlaku druhého týmu. Dobré příležitosti si zkraje třetí periody vytvořili Říčka a na druhé straně Laš. Největší šanci na prolomení bezbrankového skóre však měl Leška, tomu ale na vzdálenější tyči před odkrytou hostující klecí přeskočil kotouč čepel hole.

V závěrečných minutách základní hrací doby si Kohouti sami zbytečně zadělali na problémy, když několikrát za sebou nedokázali vyhodit puk ze svého pásma, obrana Olomouce v čele s gólmanem Vošvrdou však odolala všem šancím Ševců.

Základní šedesátiminutovka nerozhodla, proto přišlo na řadu prodloužení. V něm si zřejmě největší šanci vytvořili Patera a hned po něm Ondrušek, jenže ani jeden z pokusů za Kašíkem neskončil. Vítěze tedy musely určit až samostatné nájezdy.

V nich se prosadili všichni tři olomoučtí exekutoři. O bonusovém bodu navíc pro Olomouc rozhodl gól Pavla Patery. Jednalo se o technickou branku, kapitána hostí totiž v zakončení fauloval brankář Kašík, a proto byli rozhodčí nuceni gól uznat. Mora tak zvítězila počtvrté v řadě!

Juraj Jurík (PSG Zlín): Utkání jsme začali docela dobře. Vytvořili jsme si tlak, šli jsme do vedení. Bohužel jsme dali zase jen jednu branku. Možná, kdyby to bylo po první třetině už 2:0, vypadalo by to trochu jinak. I když při vstupu do druhé části jsme dali gól na 2:0, ale místo toho, abychom ten stav udrželi, jsme udělali faul a dostali branku na 2:1. Od té doby jsme vypadli z role, z čehož vyplynulo, že jsme dostali druhý gól a trvalo nám skoro celou třetinu, než jsme se dostali k nějaké hře. Ve třetí třetině jsme chtěli získat všechny tři body, myslím, že jsme hodně tlačili. Vytvořili jsme si nějaké šance a soupeř se štěstím odolal.